Materiał Partnera

Ponadczasowa wartość antyków

Ponadczasowa wartość antyków

Meble towarzyszą ludziom od zarania dziejów cywilizacji. Od zawsze pełnią taką samą funkcję – zwiększają komfort i pozwalają na praktyczną organizację przestrzeni. To jednak nie wszystko. Na przestrzeni wieków ich wytwarzanie stało się dziedziną artystyczną, a estetyka zaczęła dominować nad funkcją. W ostatnich dekadach powróciliśmy do minimalistycznego funkcjonalizmu, ale magia antyków trwa do dziś. To dlatego wielu z nas chce je zaprosić do swojego domu.

Antyki odmieniają przestrzeń

Nowocześnie urządzone mieszkanie ma swój urok. Nie można mu też odmówić praktyczności i stylu. W opinii wielu jednak tak zaaranżowanej przestrzeni brakuje jednego, bardzo istotnego elementu: duszy. Jak to zmienić? Wystarczy choćby zastąpić zwykłe, minimalistyczne biurko sekretarzykiem w stylu art déco czy w stylu Ludwika XV, które można znaleźć np. w Galerii Antykwarycznej Gabi. Nie trzeba wiele wyobraźni, aby uświadomić sobie, jak na takim eleganckim meblu będzie się prezentował laptop. Tak oryginalna kompozycja przyćmiewa nawet najbardziej designerskie aranżacje w stylistyce XXI wieku.

Warto pamiętać przy tym, że aranżacje wykorzystujące antyki wcale nie muszą tracić nowoczesnego charakteru. Dowodem na to jest choćby styl włoski czy glamour stosowany w dekorowaniu wnętrz. To kompozycje, które łączą przeszłość z teraźniejszością, a efekty urzekają estetycznie nawet najbardziej wymagających. W praktyce oznacza to tyle, że aby za pomocą antyków odmienić wnętrze, czasem potrzeba tylko jednego, ale za to unikatowego mebla sprzed wieków.

Inwestycja w przeszłość z myślą o przyszłości

Oryginalne meble – antyki są nie tylko piękną, ponadczasową ozdobą mieszkania, domu czy biura. Ich walory estetyczne są oczywiście nie do przecenienia, podobnie jak niebywała jakość i precyzja wykonania. Warto pamiętać jednak jeszcze o jednej istotnej rzeczy – o wartości inwestycyjnej. Choć nabycie stylowej komody, łóżka czy stołu z minionych epok zazwyczaj jest niemałym wydatkiem, można go z powodzeniem potraktować jako ulokowanie pieniędzy na przyszłość. Dlaczego? Ponieważ wartość antyków rośnie wraz z ich wiekiem. Wystarczy zatem o nie w odpowiedni sposób zadbać – pielęgnując je i konserwując z najwyższą starannością, aby za kilka czy kilkanaście lat cieszyć się sporym zyskiem.

W antyki warto również zainwestować z myślą swoich dzieciach i wnukach. Będą piękną pamiątką rodzinną przechodzącą z pokolenia na pokolenie. Podniosą prestiż każdego wnętrza, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. A po wielu latach będzie można je sprzedać na bardzo korzystnych warunkach.

Opracowanie:
Wałbrzych, Piastów Śląskich 1
tel. 668 423 304
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz