Materiał Partnera

Ponadczasowa porcelana. Co warto o niej wiedzieć?

Ponadczasowa porcelana. Co warto o niej wiedzieć?

Idealnie nakryty stół to wyjątkowa ozdoba każdego rodzinnego przyjęcia organizowanego w domu. Porcelana jest jednym z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych do tworzenia pięknych zastaw stołowych. Warto zadbać o to, by jej wzór pasował do stylu, w którym urządzony jest salon czy jadalnia. Podpowiadamy jaką porcelanę wybrać, by posłużyła na lata.

Najważniejsze cechy

Decydując się na zakup serwisu z prawdziwej porcelany, czyli jednego z najszlachetniejszych wyrobów ceramicznych musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim na jej wygląd. Najwyższą jakość gwarantuje śnieżnobiała biel. Im ciemniejsze, zszarzałe są jej elementy, świadczy to o użyciu do produkcji surowców gorszego sortu. Kolejną istotną cechą jest przejrzystość porcelanowych naczyń. Powinny być one prawie przezroczyste i przepuszczać wiązki światła. Metoda produkcji, czyli ilość użytego surowca oraz temperatura wypalania wpływają na grubość porcelany. Poddanie procesowi szkliwienia, który odbywa się w 1400°C gwarantuje trwałość na długie lata. Miękka porcelana zawiera mniejszą ilość kaolinu, co sprawia, że jest mniej odporna na uszkodzenia i zarysowania. Oryginalność i elegancję zapewniają bogate zdobienia. Te malowane ręcznie świadczą o większej staranności, w odróżnieniu od tych  maszynowo wykonywanych. Nadają porcelanie niepowtarzalnego charakteru, stając się niejednokrotnie dziełem sztuki. Nie ulega wątpliwości, iż te elementy idą w parze z wysoką ceną. Gwarantują jednak trwałość i solidność produkcji. W wyborze tej idealnej dla naszego domu pomoże szeroka oferta sklepu Des Young. Dostępna na rynku jest również porcelana podstawowa, której naczynia są nieco grubsze. Ten rodzaj zazwyczaj spotkać można w lokalach gastronomicznych, przeznaczona jest także do codziennego użytku. Prostota wykonania nie świadczy jednak o braku jakości. Najlepsze rozwiązanie dla wielbicieli minimalizmu.

Użyteczność

Zastawa porcelanowa często jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wielu z nas z pewnością pamięta ustawione porcelanowe filiżanki w kredensie u babci, wyjmowane tylko od święta, z którymi obchodzono się jak z jajkiem. Nic dziwnego, że dbano o to, by porcelana przetrwała. W dzisiejszych czasach warto używać jej jednak także na co dzień. Przy zachowaniu należytej ostrożności nie ulegnie zniszczeniu. W przypadku rodzinnych uroczystości organizowanych w domu niewątpliwie podkreśli ich charakter czy wpasuje się w świąteczny klimat wigilijnego i panującą tego dnia podniosłą atmosferę. W sklepie Des Young znajdziecie państwo porcelanę z zakładów posiadających bogatą tradycję, m. in.  z Chodzieży, z Bolesławca czy z Ćmielowa. 

Opracowanie:
Główiew 90
tel. 783 520 889
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz