Pomysły na urlop w Międzyzdrojach. Co warto zobaczyć?

Pomysły na urlop w Międzyzdrojach. Co warto zobaczyć?

Międzyzdroje to historyczny nadmorski kurort będący popularną destynacją urlopowych podróży polskich i zagranicznych turystów. Przyciąga nie tylko piaszczystą plażą oraz urokliwym molo, ale i wieloma innymi atrakcjami. Coś dla siebie znajdują tu zarówno miłośnicy wodnych sportów, jak i rodziny z małymi dziećmi. Poznaj turystyczne walory wczasowiska. Sprawdź, co warto zobaczyć w tej nadbałtyckiej miejscowości letniskowej.   

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Gdzie nad morze, czyli dlaczego warto odwiedzić Międzyzdroje?

Jest jednym z najpopularniejszych miast na polskim wybrzeżu. Może zachwycać przyjezdnych już samym położeniem na największej w Polsce wyspie Wolin. Powszechnie jest znane z szerokiej plaży oraz słynnej Alei Gwiazd. Walory turystyczne Międzyzdrojów są jednak zdecydowanie większe. Stanowią wizytówkę Zatoki Pomorskiej i leżą w ciekawej okolicy – tylko kilkanaście kilometrów od Świnoujścia. Mimo że należą do małych miejscowości letniskowych, to mogą zagwarantować wiele atrakcji.

Letnia stolica województwa zachodniopomorskiego ma świetnie rozwiniętą bazę noclegową, ponieważ szczególnie w wakacje odwiedzają ją rzesze turystów. Nic dziwnego, skoro pogoda w Międzyzdrojach zazwyczaj nie zawodzi, a kurort łączy w sobie elementy bogatej 150-letniej tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami dla podróżników z całego kraju. Dodatkowo miejscowość otrzymała status uzdrowiska, ze względu na leczniczy mikroklimat oraz bogate złoża solanki i borowiny.   

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach

Piaszczysta plaża i niezwykłe molo

Największą atrakcją Międzyzdrojów, jak i wszystkich polskich kurortów nad Bałtykiem jest niewątpliwie plaża. To właśnie z tego powodu w nadmorskich miejscowościach tworzy się rozbudowana infrastruktura turystyczna pełna ośrodków wczasowych, domków letniskowych czy pól namiotowych. Szczególnie w sezonie letnim, choć nie tylko pojawia się we wczasowisku tłum wypoczywających.

Czysta woda, klifowe wzgórza, drobny piasek oraz wydmy to charakterystyczne punkty plaży w Międzyzdrojach. Istnieją tu zarówno warunki do aktywnego spędzania czasu, jak i błogiego odpoczywania oraz relaksu. Warto pamiętać, że podczas wakacji jest to miejsce wyjątkowo zatłoczone. Wyjątkowym punktem kurortu jest molo o długości 395 metrów wraz z przystanią, gdzie zatrzymują się małe statki pasażerskie.

Molo w Międzyzdrojach

Miejsce Wakacyjnego Festiwalu, czyli Aleja Gwiazd   

Podczas pobytu w Międzyzdrojach nie można zrezygnować z odwiedzin Promenady Gwiazd. Miejsce jest wyjątkowo popularne wśród turystów, którzy chcą zobaczyć odciśnięte dłonie artystów np. Janusza Gajosa czy Krzysztofa Kieślowskiego w pamiątkowych płytach. Pierwsze ślady pojawiły się tutaj już w 1996 roku podczas inauguracji popularnego do dzisiaj Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd. Miejsce inspirowane jest Aleją Sław w Hollywood.  

Kawcza Góra, czyli świetny punkt widokowy

Nie bez powodu jest to popularne miejsce ślubnych sesji zdjęciowych młodych par. Kawcza Góra jest bowiem niewielkim wzniesieniem (61 m n.p.m.), z którego rozciąga się niezwykły widok na nadmorski krajobraz w tym niemieckie porty. Stanowi najlepszy punkt widokowy w całych Międzyzdrojach. Dodatkowo na samą górę prowadzą najdłuższe schody nad polskim wybrzeżem. Przy wejściu znajduje się charakterystyczna brama do Wolińskiego Parku Narodowego.

Wycieczka po mapie, czyli Bałtycki Park Miniatur

To nietypowe miejsce stanowi jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w Międzyzdrojach. Dzięki niej można poznać interesujące miejsca w 9 nadbałtyckich państwach. W Bałtyckim Parku Miniatur znajdują się bowiem pomniejszone w skali 1:25 zabytki z Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Łotwy, Litwy, Estonii, Rosji i oczywiście Polski. Całość zwiedzania trwa mniej więcej godzinę, w trakcie której przewodnicy opowiadają o historii poszczególnych budowli.   

Żubry i Woliński Park Narodowy

Park Narodowy obejmuje ochroną część największej polskiej wyspy Wolin. Został utworzony w 1960 roku i stanowi ważny punkt na turystycznej mapie Międzyzdrojów. Wśród najważniejszych walorów tego miejsca wyróżnia się unikalną deltę Świny, zachowane bukowe lasy, wyjątkowy odcinek wybrzeża klifowego i nadbrzeżny pas wód bałtyckich.

W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się m.in. Muzeum Przyrodnicze i Zagroda Pokazowa Żubrów. W drugim z wymienionych miejsc stworzono część udostępnioną turystycznie. Z widokowych pomostów można obserwować zwierzęta, a z tablic poglądowych uzyskać informacje o poszczególnych gatunkach. Jest to świetny sposób na obcowanie z naturą i doskonała atrakcja w Międzyzdrojach dla rodzin z dziećmi.

Woliński Park Narodowy

Jezioro Turkusowe

Malownicze miejsce przyciągające nie tylko turystów, ale również miłośników fotografii. Choć jest wyjątkowo małe, to zachwyca turkusowo-zieloną barwą wody. Efekt ten powstaje na skutek białego kredowego dna jeziora oraz dużej zawartości węglanu wapnia. Usytuowane jest kilka kilometrów od ścisłego centrum Międzyzdrojów. Należy pamiętać, że w Turkusowym Jeziorze nie wolno się kąpać.

Jezioro Turkusowe

Międzyzdroje jako miejscowość letniskowa oferują szereg innych atrakcji m.in. Muzeum Muszli i Minerałów, Planetarium, Oceanarium czy jeden z najbardziej charakterystycznych punktów, jakim jest niewątpliwie domek na dachu. Warto odwiedzić również inne kurorty nad Bałtykiem. Sprawdź, co warto zobaczyć w Kołobrzegu.      

Opracowanie:
Karolina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz