Materiał Partnera

Pomysły na świetny prezent z apteki

Pomysły na świetny prezent z apteki

Obdarowywanie się prezentami to zdecydowanie jedna z najważniejszych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wybór odpowiedniego podarunku może jednak okazać się kłopotliwy. Wbrew pozorom wiele pomysłów na praktyczny prezent możemy znaleźć nie w księgarni, nie w sklepie z zabawkami lub ze sprzętem elektronicznym, lecz… w aptece.

Kosmetyki

Bardzo często kosmetyki kupujemy paniom – mamom, żonom, córkom – ale nie tylko. Również panowie chętnie dbają o swój wygląd i używają całkiem sporej ilości produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz włosów. Dobrą alternatywą dla kosmetyków dostępnych w każdej drogerii są dermokosmetyki, czyli produkty wytwarzane na bazie naturalnych składników, które nie powodują alergii ani nie podrażniają skóry. Wiele z nich to produkty lecznicze, niedostępne w zwykłych sklepach. Przed świętami w aptekach możemy znaleźć te kosmetyki zarówno w osobnych opakowaniach, jak i w zestawach. Zestawy są dobrym prezentem, gdyż łączą w sobie produkty z tej samej kategorii – np. regenerujące, przeznaczone do skóry suchej lub dla osób w konkretnym wieku – które osobno kosztują nieco więcej, a ponadto są przygotowywane w eleganckim opakowaniu. Wśród kosmetyków znajdziemy takie, które możemy śmiało podarować każdemu i mieć pewność, że się przydadzą, jak i produkty o specyficznym działaniu. Zanim zdecydujemy się na zakup prezentu z tej drugiej kategorii warto dokładnie zapoznać się z potrzebami osoby, którą zamierzamy obdarować – kupienie kremu przeciwzmarszczkowego osobie młodej z pewnością nie będzie zbyt dobrym pomysłem.

Suplementy diety

W aptekach znajdziemy wiele rodzajów suplementów i preparatów leczniczych o wszechstronnym zastosowaniu – od wzmacniania odporności organizmu, przez wspomaganie pracy układu krążenia i układu pokarmowego, do poprawy koncentracji. Mogą one występować w formie płynu oraz tabletek. Kilka najbardziej znanych produktów z tej kategorii to Doppelherz, Vita Buerlecithin, Amol, Bodymax, Centrum oraz różnego gatunku tran. Na ogół produkty te wiąże się z osobami starszymi, jednak niektóre z nich są stworzone specjalnie z myślą o ludziach młodych i aktywnych.

Produkty dziecięce

Wielu dorosłych chce sprawić małemu dziecku radość, dlatego najczęściej wybieranymi prezentami są kolorowe zabawki i słodycze. Warto jednak czasem pomyśleć również o prezentach praktycznych, przynoszących pewne korzyści dla zdrowia dziecka. W aptekach znajdziemy między innymi stworzone z myślą o maluchach uniwersalne suplementy diety w formie słodkich pastylek, kosmetyki niepodrażniające delikatnej dziecięcej skóry oraz liczne akcesoria, takie jak gryzaki czy buteleczki ze smoczkiem. Rodzice dziecka z pewnością będą wdzięczni za takie prezenty.

Szeroki wybór dobrych dla zdrowia i urody prezentów – na Boże Narodzenie, urodziny oraz nawet bez okazji – znajdziemy w ofercie apteki internetowej Strefa Leków

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz