Pomysł na prezent dla dziewczynki. Jak znaleźć wymarzoną lalkę?

Pomysł na prezent dla dziewczynki. Jak znaleźć wymarzoną lalkę?

Każda dziewczynka marzy o idealnej lalce, która stanie się jej najlepszą przyjaciółką i towarzyszką codziennych przygód. Zastanawiasz się, jak znaleźć zabawkę, która zagwarantuje świetną rozrywkę i będzie służyć przez długi czas? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaką lalkę wybrać na prezent dla dziewczynki. Poznaj najpopularniejsze rodzaje lalek dostępnych na rynku.

Jaką lalkę wybrać dla dziewczynki?

Wybór lalki nie powinien być przypadkowy. Zanim udasz się na zakupy, weź pod uwagę:

Wiek dziecka

Każda zabawka powinna być dopasowana do wieku i wielkości dziecka. Lalki dla mniejszych dzieci powinny być lżejsze i komfortowe do chwytania. W przeciwnym razie maluch będzie miał kłopot z przenoszeniem, czesaniem czy przebieraniem lalki. Zabawki przeznaczone dla małych dzieci nie zawierają drobnych elementów, które dzieciaki mogłyby połknąć.

Jakość wykonania

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego zabawka powinna mieć odpowiednie certyfikaty. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana. Tylko solidne wykonanie zagwarantuje, że posłuży przez długi czas. Dziewczynki często przywiązują się do swoich lalek i nie chcą się ich szybko pozbyć. Dziecko zabiera przecież swoją ulubioną zabawkę niemal wszędzie, śpi z nią, czesze, przebiera, dlatego tak ważna jest jakość materiału i wykonania.

Funkcje zabawki

Sklepowe półki oferują lalki z milionem funkcji. Na rynku dostaniesz lale płaczące, mówiące, śpiewające. Tak naprawdę, im prostsza lalka, tym lepsza. Podczas zabawy dziecko powinno samodzielnie wymyślać różne czynności. Wiele frajdy sprawia już samo lulanie, podawanie butelki czy przebieranie bobasa.

Jakie są rodzaje lalek?

W sklepach znajdziesz szeroki wybór lalek. Najbardziej popularne są:

Lalki szmaciane

Czyli lalki szyte z różnych materiałów. Są miłe w dotyku i miękkie, dlatego sprawdzą się idealnie do przytulania. Kiedyś były dedykowane maluchom i mniejszych dzieciom, dziś na rynku dostępne są także lalki szmaciane dla starszych dziewczynek, np. lalki edukacyjne. Jednym z takich przykładów jest lalka, której można zajrzeć do brzucha i wyjąć narządy. W ten sposób dziecko może poznać podstawy budowy człowieka.

Lalki bobasy

Lalki bobasy to lalki, które do złudzenia przypominają noworodki i niemowlęta. Nawet gabaryty mogą mieć zbliżone do rzeczywistości, w szczególności w przypadku lalek reborn, w których każdy detal jest doprowadzony do perfekcji. Do wyboru są egzemplarze wykonane z przyjemnej w dotyku gumy lub plastiku. Poza lalką w pudełku znajdują się też niezbędne akcesoria. Zabawki są często wyposażone w dodatkowe funkcje, np. wydają dźwięki imitujące płacz czy zadowolenie.

Lalki Barbie

Kultowe lalki Barbie z wyglądu przypominają dorosłe kobiety. Niektórzy krytykują nierealistyczne kształty, jednak dziewczynki wciąż marzą o własnej idealnej przyjaciółce. Na rynku dostępne są różne wersje tej kultowej zabawki. W sklepach znajdziesz szeroki wybór ubranek, dodatków i akcesoriów. Producenci oferują też bajeczne domki dla lalek wyposażone w mebelki, w których dopracowany został nawet najdrobniejszy szczegół.

Lalki – postaci z bajek

Coraz popularniejsze stają się lalki, które wzorowane są na znanych postaciach z bajek i filmów. Mogą to być zarówno kopie animowanej bohaterki, jak i dziecięce wersje dorosłej postaci z filmów dla dzieci. Zazwyczaj tego typu lale obowiązkowo wyposażone są w niezbędne akcesoria, które wyróżniają je spośród innych. 

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz