Pomysł na egzotyczny urlop – co zobaczyć w Tajlandii?

Pomysł na egzotyczny urlop – co zobaczyć w Tajlandii?

Czas wolny od pracy i szkoły to idealny okres na szalone podróże. Warto poznawać uroki egzotycznych krajów i inne kultury. Świetnym kierunkiem jest Tajlandia. Sprawdź, w jakim okresie najlepiej zaplanować podróż. Poznaj informacje, które przydadzą się przed wylotem i przeczytaj o miejscach, które warto zwiedzić.

Kiedy jechać do Tajlandii?

Wybierając się na urlop do Tajlandii, należy uwzględnić, że są tam trzy główne pory roku. Początek pory deszczowej to przełom maja i czerwca, koniec zazwyczaj przypada na połowę października. To czas, w którym można uniknąć natłoku turystów i zawyżonych cen. Pogoda jednak może płatać figle.

Najlepszy okres na podróż do egzotycznej Tajlandii to pora ciepła i sucha, która zaczyna się w listopadzie i trwa do lutego. Piękna pogoda przyciąga wielu turystów. To świetny czas na zwiedzanie zabytków. Plusem jest także to, że wszystkie parki narodowe i ośrodki wypoczynkowe będą wtedy otwarte. Przy planowaniu wycieczki, warto zapoznać się z ofertami biur podróży.

Co trzeba wiedzieć przed wylotem do Tajlandii?

Tajlandia to zupełnie inna kultura, klimat i zwyczaje. Dobrze jest przygotować się na taką wycieczkę. Pamiętaj, że specyfika tropikalnego klimatu wiąże się z niespodziankami. Należy być przygotowanym zarówno na upał, jak i ulewne deszcze. Nie należy wierzyć prognozom pogody.

Jeżeli twój wyjazd nie przekracza trzydziestu dni, nie wymaga wizy. Szczepienia przed wycieczką nie są obowiązkowe. Warto jednak sprawdzić swoją odporność oraz zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A oraz B i durowi brzusznemu.

Waluta w Tajlandii to baht. Robiąc wszelkie zakupy w Tajlandii, warto płacić gotówką. Pieniądze można wymienić w niektórych kantorach w Polsce. Często zdarzają się oszustwa – karta może zostać zeskanowana.

Tajlandia słynie z masażu. Na każdym rogu za niewielkie pieniądze można skorzystać z tej usługi. Tajskie masaże zyskują na popularności. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda profesjonalny tajski masaż, taka wycieczka jest niepowtarzalną okazją.

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Odkrywając nieznane przestrzenie, warto wiedzieć, gdzie skierować kroki. W Tajlandii jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Bangkok – stolica Tajlandii jest miejscem, którego uroki warto poznać. Miasto ma do zaoferowania imponujące buddyjskie świątynie oraz wiele nocnych marketów, gdzie przez całą noc można próbować regionalne specjały. Pamiętać należy, że minusem jest wysoki wskaźnik smogu oraz ruch uliczny, nad którym trudno zapanować.

pływający targ

Bangkok to miejsce pełne kontrastów. Można odwiedzić zarówno bogate dzielnice w centrum, jak i ubogie i kolorowe Khao San Road, gdzie można kupić wszystko.

Stragany, które znajdują się na torach stacji Mae Klong to duża atrakcja turystyczna. Kilka razy w ciągu dnia przejeżdża tam pociąg pasażerski. Kiedy lokomotywa zbliża się do stacji, straganiarze chowają swoje rzeczy.

Popularnym miejscem jest także Damnoen Saduak, czyli pływający market. W przeszłości kanały wodne były punktem styku dla mieszkańców Bangkoku oraz sąsiadujących miasteczek oraz wsi. Teraz jest to atrakcja turystyczna dla miłośników pamiątek. Można znaleźć tam także słynne tajskie maści, które zdaniem miejscowych kobiet działają na wszystko. Często wykorzystywane są one do masażu.

Tajlandia jest idealnym miejscem dla osób, które chcą zaznać egzotyki. Posiada ona szeroką ofertę noclegową w każdym przedziale cenowym, dodatkowo dosyć łatwo podróżuje się po tym kraju. Można poznać nowe smaki i ciekawą architekturę. Urlop spędzony w Tajlandii będzie pięknym wspomnieniem. Jeżeli lubisz orientalne miejsca, będzie to znakomity wybór.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz