Artykuł sponsorowany

Pomysł na biznes: szwalnia. Jakie maszyny szwalnicze będą potrzebne?

Pomysł na biznes: szwalnia. Jakie maszyny szwalnicze będą potrzebne?

Projektowanie i szycie odzieży się opłaca – nie można mieć co do tego wątpliwości, jeżeli pod uwagę weźmie się duże domy mody, np. Chanel czy Dolce & Gabbana. Na modzie zarabiają jednak nie tylko najwięksi – również lokalne firmy zajmujące się projektowaniem odzieży i szwalnie nie narzekają na brak pracy. Otwarcie dużego zakładu krawieckiego wiąże się z zakupem maszyn. Co proponują współcześni producenci?

Jak założyć szwalnię?

Osoby zainteresowane prowadzeniem szwalni muszą założyć działalność gospodarczą. To jedyny sposób, aby legalnie prowadzić duży zakład krawiecki. Po spełnieniu formalności, czas obejrzeć się za odpowiednim obiektem, który będzie mógł pełnić funkcję szwalni. Przy wyborze ważna jest wielkość budynku, bo od niej zależy, z ilu maszyn w przyszłości będą mogli korzystać pracownicy.

Założenie szwalni wiąże się ze znalezieniem pracowników, klientów i kontrahentów. Jeżeli chodzi o tych ostatnich, to warto zorientować się, które firmy działające na rynku zajmują się dystrybucją maszyn szwalniczych. W Łodzi swoją siedzibę ma m.in. Somatex Trade s.c. M. Beczkowiak, J. Dychto.

Gdzie szukać klientów? Szwalnia może zrealizować autorskie pomysły swojego właściciela, może także szyć ubrania według wskazówek firm projektanckich. Nawiązując współpracę z  kilkoma projektantami, szwalnia może zapewnić sobie ciągłość zleceń. Ostateczny kształt modelu biznesowego zależy jednak od pomysłu właściciela.

Jakie maszyny będą potrzebne?

Aby szwalnia działała sprawnie i mogła przyjmować zlecenia, niezbędne jest wyposażenie jej w odpowiednie maszyny szwalnicze i akcesoria. Jakie urządzenia warto zakupić? Wiele zależy od tego, jakie ubrania szwalnia będzie szyć. Inne maszyny przydadzą się przy szyciu i  prasowaniu spodni, inne, gdy trzon produkcji będą stanowiły marynarki.

Jeżeli chodzi o maszyny szwalnicze, to producenci proponują:

  • klejarki – umożliwiają podklejanie materiału, a niektóre są przeznaczone do uszczelniania szwów tkanin,
  • urządzenia prasujące – poza żelazkami, szczotkami i pistoletami parowymi, na rynku są dostępne urządzenia, które poradzą sobie z wyprasowaniem m.in.: koszul, spodni, marynarek i odzieży ze skóry,
  • maszyny niezbędne w krojowni – nożyczki i krajarki.

W dobrze wyposażonej szwalni muszą znaleźć się również akcesoria. Do najpopularniejszych należą: zszywki, stopki, lamowniki i kreda znikająca. Przydadzą się także różne igły do maszyn szwalniczych, a także produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji urządzeń. W zależności od rodzaju realizowanych zleceń niezbędne są także różne wieszaki, np. do spodni i marynarek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz