Materiał Partnera

Pomoc radcy prawnego w sprawach mieszkaniowych

Pomoc radcy prawnego w sprawach mieszkaniowych

Spory z właścicielami budynków, gruntów, deweloperami i wiele innych – to tylko niektóre trudne sytuacje, które mają nierzadko swój finał na sali sądowej. Wszelkie sprawy prawne mieszkaniowe wymagają odpowiedniego wsparcia, dlatego w przypadku ich występowania należy zgłosić się do radcy prawnego. Ogromna wiedza połączona ze sporym doświadczeniem to nieoceniona pomoc.

Problem z deweloperem

Kupno wymarzonego mieszkania czy domu wiąże się z dopełnieniem szeregu formalności. Bardzo duże znaczenie ma umowa zawarta z deweloperem – w zależności od możliwości klienta, zawiera się definitywną lub przedwstępną. W jej sporządzeniu powinien nam pomóc wykwalifikowany radca prawny, który na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia stanowi zabezpieczenie całej transakcji. Dokument musi być jasny i czytelny dla obu stron. W razie niedopełnienia warunków określonych w umowie można dociekać swoich racji w sądzie. Warto jednak przed złożeniem pozwu skonsultować się ze specjalistą, takim jak np. radca prawny Hanna Maria Fedorowicz. Udzielenie wskazówek dotyczących konkretnego przypadku pomaga uniknąć niepotrzebnych procesów. Nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy deweloper oddaje do użytku mieszkanie o mniejszym metrażu, niż było to zapewnione w umowie. W tej sytuacji dobrze jest zasięgnąć wsparcia radcy prawnego, który dokładnie przeanalizuje zapisy w umowie i oceni, czy mamy prawo do roszczeń. Ochrona własnych interesów jest bardzo istotna, musi być jednak poparta racjonalnymi, merytorycznymi argumentami.

Sprawy mieszkaniowe

Pobyt w mieszkaniu niekoniecznie musi oznaczać jego kupno. Wiele osób wynajmuje lokale na podstawie sporządzonej umowy. Jej skonstruowanie również warto skonsultować z radcą prawnym. Przeanalizowanie poszczególnych punktów to gwarancja spokojnego najmu, przynoszącego korzyści obu stronom. Do spraw określanych jako mieszkaniowe zaliczyć też można tzw. umowy o dożywocie. Sporządza się je wtedy, gdy właściciel lokalu chce go przekazać osobie, która nie jest z nim spokrewniona, w zamian za dożywotnią opiekę. Warto jednak pamiętać, że również i w tym przypadku istotna jest pomoc najlepszego radcy prawnego. Pozwoli to uniknąć wszelkich niedomówień i problemów występujących np.
z przejęciem tak zapisanego mieszkania. Czasem jednak nie decydujemy się ani na kupno, ani na wynajem mieszkania – chcemy natomiast sprzedać posiadany lokal. Odpowiednie zabezpieczenie w postaci właściwie skonstruowanej umowy jest możliwe tylko wtedy, gdy dokument będzie przemyślany i prawidłowo sporządzony. Rozmaite sprawy mieszkaniowe mogą mieć dla nas korzystny finał, jednak istotne są konsultacje z radcą prawnym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz