Artykuł sponsorowany

Pomoc prawna dla spółek i instytucji – na co można liczyć?

Pomoc prawna dla spółek i instytucji – na co można liczyć?

Wsparcie adwokata kojarzy się ze sprawami z zakresu prawa rodzinnego (rozwody, alimenty), karnego (postępowania karne, skarbowe), pracy (stosunki z pracodawcą) czy cywilnego (odszkodowania). Jednak dużą część usług kancelarii adwokackich zajmuje świadczenie pomocy instytucjom np. charytatywnym oraz spółkom. Na co można liczyć, nawiązując współpracę z adwokatem?

Kancelarie adwokackie – o czym warto pamiętać?

Korzystając z usług miejsc jak Rafał Kowalski Kancelaria Adwokacka, otrzymać można kompleksowe wsparcie w zakresie pomocy prawnej dla spółek i instytucji. Doświadczeni eksperci są w stanie szybko i jak najlepiej poradzić sobie ze skomplikowanymi sytuacjami, reprezentacją klienta przed urzędami czy instytucjami, świadczą również doradztwo i pomoc na bieżąco w codziennych działaniach.

Wiele instytucji np. charytatywnych, szczególnie rozpoczynających prowadzenie działalności, nie może sobie pozwolić na zatrudnienie prawnika na stałe, dlatego korzystanie z usług kancelarii wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Pomoc ad hoc pozwala rozwiązywać trudne sytuacje od razu i z korzyścią dla jednostki, a także uspokoić w przypadku zmieniających się przepisów i regulacji prawnych.

Zakres świadczonych usług dla spółek i instytucji

Pomoc prawna dla instytucji może dotyczyć wielu różnych aspektów, zaczynając od wsparcia przy tworzeniu struktury działalności i niezbędnej przy tym dokumentacji. Adwokat wykorzystując aktualną wiedzę na temat przepisów prawa pracy, przygotuje: regulamin pracy, wynagradzania, premiowania, umowy zatrudnienia i wypowiedzenie, umowy handlowe i cywilnoprawne. Dzięki temu można mieć pewność, że zawierają one przepisy i punkty zabezpieczające dobro wszystkich zaangażowanych stron.

Poza tym kancelaria odpowiada za reprezentację klienta w sądzie pracy, w ZUS i urzędach. Pomaga otworzyć i zamknąć działalność oraz spółkę, jak również wspiera działania windykacyjne. Zasady współpracy ustalane są na pierwszym spotkaniu i zazwyczaj można je dostosowywać w trakcie realizacji zobowiązań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz