Materiał Partnera

Pomoc drogowa - na co zwrócić uwagę

Pomoc drogowa - na co zwrócić uwagę

Kolizje i awarie na drodze spotykają nas wszystkich. Nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć, nawet mimo ogromnych starań. Jednak w takich momentach nie musimy być zdani wyłącznie na siebie, ponieważ przychodzi nam na ratunek pomoc drogowa. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas wyszukiwania odpowiedniej firmy, aby uzyskać należytą pomoc i oszczędzić sobie nerwów? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek.

Miejsce stacjonarne firmy

W sytuacji kryzysowej, pomoc drogowa to często nasza jedyna deska ratunku. W nerwach wybieramy pierwszy numer telefonu, który się nam pojawi i zamawiamy lawetę. Często może się jednak w takich sytuacjach okazać, że będziemy czekać na pomoc na drodze kilka dobrych godzin, bo wyszukana przez nas firma może być zlokalizowana kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zdarzenia. Warto zatem wcześniej dokładnie sprawdzić gdzie stacjonuje oraz dodatkowo zapytać, jaki jest realny czas oczekiwania na przyjazd lawety. Unikniemy nieporozumień i rozczarowań.

Szczegółowa analiza kosztów

Na ostateczną cenę, jaką zapłacimy za pomoc drogową, składa się przyjazd na miejsce zdarzenia, serwis mobilny oraz koszt holowania pojazdu w razie konieczności. W tym miejscu warto mieć świadomość, że opłata za lawetę będzie różna w zależności od naszego samochodu. Im cięższy pojazd, tym większy koszt usługi. Dobrze rozwinięte firmy będą dysponowały lawetami nie tylko do pojazdów osobowych, ale również tych o większych gabarytach. W każdym z tych przypadków należy dokładnie sprawdzić cennik i wysokość dodatkowych opłat. Jeśli mamy wątpliwości, można poprosić telefonicznie o wstępną wycenę lub o sprecyzowanie wszelkich nieścisłości. Lepiej poświęcić 20 minut więcej na poszukiwanie dobrej firmy, niż później płacić niepotrzebnie wysokie koszty.

Zakres usług

Dobrą praktyką jest wybór pomocy drogowej, która w ofercie posiada serwis mobilny, a nie samą usługę holowania samochodów. W przypadku mniejszych awarii fachowcy naprawią nasz samochód na miejscu, przez co zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Przecież nie każda usterka wymaga naprawy w warsztacie, a dla nas każda godzina jest cenna. ”Dzięki serwisowi mobilnemu pomagamy naszym klientom bezpośrednio na miejscu zdarzenia, dzięki czemu mogą spokojnie udać się w dalszą trasę. To bardzo pomocne”- mówi właściciel firmy Stolarz Bartłomiej Pomoc drogowa.

Reasumując, w przypadku awarii na drodze, nie podejmujmy pochopnych decyzji, lecz poświęćmy nieco więcej czasu na znalezienie najlepszej firmy. Zwróćmy uwagę na to, gdzie dokładnie jest zlokalizowana, sprawdźmy, czy oferuj obok holowania samochodów również serwis mobilny na miejscu zdarzenia oraz dokładnie przeanalizujmy cennik. Taka chłodna kalkulacja pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz