Materiał Partnera

Pomoc biura księgowego niezbędna jak nigdy wcześniej

Pomoc biura księgowego niezbędna jak nigdy wcześniej

Korzystanie z pomocy księgowych nie jest już domeną tylko dużych firm, ale także małych, jednoosobowych działalności gospodarczych. Wszystko przez zawiłość przepisów i biurokrację, która dla przedsiębiorców może być przytłaczająca, szczególnie, gdy niezbyt dobrze odnajdują się oni w zawiłościach Ustawy o rachunkowości lub nie mają czasu na bieżące śledzenie zmian. Dlaczego kontakt z dobrym biurem rachunkowym jest dziś tak istotny?

Pomocna dłoń dla każdego przedsiębiorcy

Prowadzenie działalności gospodarczej to dla przedsiębiorcy szereg obowiązków związanych nie tylko z działalnością bazową, ale także powinnościami względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Praktycy z biur księgowych mogą początkującego przedsiębiorcę wprowadzić w kwestie jego zobowiązań (terminy, niezbędne dokumenty oraz procedury) i odciążyć go w wielu kwestiach. Chodzi tu m.in. o prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, sporządzanie deklaracji VAT, obliczanie ryczałtu oraz wysyłanie pliku JPK. Pomoc księgowych przyda się także w sytuacji zatrudniania pierwszego pracownika firmy, gdy niezbędne będzie wdrożenie działań z zakresu obsługi kadrowo-płacowej. Obejmuje ona m.in. zapisywanie czasu pracy, prowadzenie akt osobowych, zarządzanie dokumentacją, sporządzanie dokumentacji podatkowej i rocznych informacji, a także rozliczeń.

Bieżące zmiany, czyli jak trzymać rękę na pulsie

Rolą księgowych z którymi na stałe współpracuje dana firma, jest także informowanie o bieżących zmianach w zakresie prawa, mającego wpływ na daną działalność. W roku 2019 taką zmianą jest m.in. obniżenie stawki podatku dochodowego z 18% do 17% PIT, co ma wpływ na określenie nowej skali podatkowej. Zmianie uległy też koszty uzyskania przychodów. Przykładowo osoba, która nie dojeżdża do zakładu pracy z innej miejscowości, odliczy od obowiązującej podstawy opodatkowania 3 tys. zł (rocznie), zamiast 1335 zł. Zmiany te mają ogromne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy dzięki stałej współpracy z biurem księgowym, są o nich informowani z wyprzedzeniem, tak, aby móc się do nich przygotować.

Jak widać na przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy, spoczywa szereg obowiązków. Dlatego też już od samego początku warto skontaktować się z profesjonalistami z firmy księgowej takiej jak Fiscal Biuro rachunkowe z Nysy w woj. opolskim. Prowadząca je Monika Małachowska pomaga zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorcom, oferując swoją wiedzę, doświadczenie i wsparcie. 

Opracowanie:
Nysa, Fryderyka Szopena 9
tel. 601 562 955
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz