Materiał Partnera

Polisa ubezpieczeniowa na dom i mieszkanie – dlaczego warto?

Polisa ubezpieczeniowa na dom i mieszkanie – dlaczego warto?

Posiadanie własnego domu czy mieszkania to dla wielu z nas jedno z największych marzeń. Jego budowa czy kupno to w początkowym etapie przede wszystkim połączenie dużego nakładu finansowego oraz poświęcenia czasu na jego wykończenie, wyposażenie i końcową aranżację wnętrz. By cały wysiłek z tym związany nie poszedł na marne i w pełni cieszyć się bezpiecznym azylem dla całej rodziny warto zdecydować się na polisę ubezpieczeniową, czyli swego rodzaju parasol ochronny. Jak dobrać odpowiednie warunki umowy? Dlaczego to korzystne rozwiązanie?

Przezorny zawsze ubezpieczony

To stwierdzenie idealnie określa istotne znaczenie, jakie ma wykupienie polisy ubezpieczeniowej na dom czy mieszkanie. Mimo, że obecnie w Polsce działania te nie są obligatoryjne, jednakże nikogo chyba nie trzeba przekonywać o ich słuszności. Czy warto? Oczywiście, że tak. Przecież w życiu bardzo często zdarzają się nieprzyjemne, trudne sytuacje, na które zdecydowanie nie mamy wpływu i których w żaden sposób nie możemy przewidzieć. Jak mówi agent ubezpieczeniowy Piotr Błaszkowski, ubezpieczenie daje nam gwarancję uzyskania odszkodowania na odbudowę czy remont, gdy w nasz dom ulegnie zniszczeniu, np. w wyniku pożaru, spowodowanego zwarciem w instalacji elektrycznej czy pęknięcia rury, które zaleje nam znaczną powierzchnię domu. Zgromadzony przez całe życie majątek ma ogromną wartość, dlatego bagatelizowanie kwestii ubezpieczenia nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, to zazwyczaj duża kwota, jednakże opłatę można uiszczać w systemie ratalnym i w ten sposób uniknąć dodatkowego wydatku, np. w przypadku gdy nieszczelna instalacja spowoduje straty u kogoś innego, np. u sąsiada. Wówczas właściciel staje przed obowiązkiem pokrycia kosztów remontu u siebie oraz w zniszczonym mieszkaniu. Polisa ubezpieczeniowa daje wysokie poczucie bezpieczeństwa również pod naszą nieobecność, gdy dom stanie się obiektem pożądania włamywacza.

Polisa skrojona na miarę

Większość z nas nie dysponuje specjalistyczną wiedzą dotyczącą rodzajów ubezpieczeń na dom czy mieszkanie. Dlatego z pomocą przychodzą profesjonalni doradcy, np. agent Piotr Błaszkowski, którzy polisę dostosują do indywidualnych potrzeb klienta. Zakres ubezpieczenia obejmuje zazwyczaj dwa osobne komponenty. Jeden z nich dotyczy ochrony murów i elementów stałych, czyli podłóg, sufitów, okien, schodów, a także innych nieruchomości znajdujących się na posesji jak np. garaż czy budynek gospodarczy, które mogą zostać uszkodzone przez zjawiska naturalne takie jak powódź, huragan, pożar, uderzenie pioruna czy trzęsienie ziemi. Takie sytuacje określa się mianem zdarzeń losowych. Drugą część stanowi wyposażenie domu, głównie sprzęt gospodarstwa domowego, elektroniczny czy meble. Ubezpieczenie może dotyczyć także dewastacji, kradzieży, włamań. W przypadku podpisywania umowy należy sprawdzić czy nie zawiera ona limitów dotyczących wartości poszczególnych kategorii czy zdarzeń, które nie podlegają ochronie. Istotną kwestią jest także informacja na temat ubezpieczenia wartości odtworzeniowej majątku czy rzeczywistej, pomniejszonej o stopień zużycia  technicznego danego mienia

Opracowanie:
Gdańsk, Doki 1 lok. 7
tel. 608 399 071
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz