Artykuł sponsorowany

Polimeryzacja posadzek w ofercie firmy sprzątającej KAJA

Polimeryzacja posadzek w ofercie firmy sprzątającej KAJA

Usługi sprzątające są coraz chętniej wykorzystywane w Polsce przez osoby prywatne, firmy oraz podmioty publiczne. Udział w przetargach na cykliczne sprzątanie biur bierze Listowie i innych miejscowościach województwa śląskiego ekipa sprzątająca KAJA prowadzona przez Klaudynę Kamińską. Zespół ten ma bardzo wiele do zaoferowania. Prócz utrzymywania czystości każdej nawierzchni, mycia przeszkleń czy dbania o estetyczny wygląd tapicerek, firma podejmuje się również polimeryzacji podłóg. Co warto wiedzieć o takiej usłudze?

Czym jest polimeryzacja podłóg?

Jak tłumaczą pracownicy firmy sprzątającej KAJA, polimeryzacja podłóg to inaczej ich akrylowanie. Proces ten zalicza się do zabiegów konserwacyjnych różnego typu nawierzchni, a polega on na nałożeniu na posadzkę specjalistycznej substancji. Po wyschnięciu tworzy ona solidną, twardą, lekko nabłyszczoną i wytrzymałą na uszkodzenia powłokę. By móc jednak wykonać polimeryzację potrzeba odpowiedniego sprzętu, preparatów oraz wiedzy – wszystkim tym dysponuje firma sprzątająca KAJA. Gdzie poleca ona wykonywać polimeryzację posadzek?

Zabieg ten stosuje się przede wszystkim w wielkopowierzchniowych obiektach, w tym magazynach, czyli tam, gdzie występuje duży ruch. Dzięki polimeryzacji podłoga cementowa, kamienna czy nawet ta wykonana z glazury i żywic epoksydowych zachowa swoje wyjściowe parametry przez długie lata eksploatacji.

Etapy polimeryzacji podłóg

Wykonywanie polimeryzacji podłóg składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest analiza stanu technicznego podłoża tak, by dobrać odpowiednią substancję do akrylowania. Następnie ważne jest dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie nawierzchni – firma sprzątająca KAJA wykorzystuje do tego specjalistyczne środki oraz urządzenia. Po umyciu podłogi przejść można do polimeryzacji właściwej.

Nakładanie powłok musi odbywać się równomiernie. W miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenie można jednak zastosować więcej polimerów. To ile warstw preparatu należy zaś rozłożyć, zależy m.in. od chłonności podłogi. Dla przykładu przy nawierzchniach betonowych trzeba wcześniej zastosować specjalną substancję gruntującą. Pozwoli ona lepiej złapać rozwór z polimerami.

Zalety polimeryzacji podłóg

Polimeryzacja podłóg w obiektach biurowych jest stosowana przede wszystkim po to, by zapewnić im olśniewający wygląd oraz ograniczyć podatność na uszkodzenia – przy intensywnie użytkowanej podłodze jest to niebywale ważne. Zespół z firmy sprzątającej KAJA dodaje, że akrylowanie podwyższa odporność na ścieranie posadzek oraz ich wytrzymałość na wilgoć, wodę, środki czystości i zarysowanie.

Warto wiedzieć, że firma KAJA jest w stanie zastosować również polimery, które zmniejszają zdolność zabrudzeń i kurzu do osadzania się na powierzchni podłóg biurowych. Mogą one również dzięki polimeryzacji zyskać blasku oraz ważnej własności – antypoślizgowość. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz