Materiał Partnera

Połączenie śrubowe wykorzystywane w różnych branżach

Połączenie śrubowe wykorzystywane w różnych branżach

Połączenia śrubowe wykorzystywane są w bardzo wielu branżach od budownictwa i meblarstwa rozpoczynając na metalurgii, czy elektronice kończąc. Istotne jest jednak to, aby tego typu detaliczne produkty były tworzone z niezwykłą precyzją, a także, aby posiadały najwyższe parametry techniczne, sprzyjające bezpieczeństwu ich wykorzystania. Poznaj branżę produkcyjną śrub, wkrętów, czy gwoździ.

Producenci i dystrybutorzy w Polsce

Warto wiedzieć, że sektor produkcyjny różnego rodzaju połączeń jest w Polsce bardzo rozwinięty. Wiele rodzimych firm zajmuje się wytwarzaniem hurtowym śrub, wkrętów, złączy czy gwoździ, które w stałych dostawach są dostarczane do setek ośrodków przemysłowych – małych, jak i tych wielkich o znaczeniu światowym. Istotnym ogniwem w całym tym procesie logistycznym mają dystrybutorzy – często produkują oni również własne wyroby – tacy jak hurtownia śrub i wkrętów do drewna i metalu – firma Evpol S. C. Przedsiębiorstwo to w swoim asortymencie posiada gwoździe ciesielskie, skrętne i budowlane, wkręty do regipsu, drewna czy blachowkręty, czy też szeroką gammę śrub, nakrętek oraz podkładek. Istotna jest również sprzedaż hurtowa nitów, zawiasów, lin i łańcuchów, opasek i uchwytów do rur, kotwieni, szerokiego asortymentu chemii (pianki, smary, silikony), a nawet grzejników – panelowych, drabinkowych i armatury grzewczej – czy narzędzi i bardzo wydajnych elektronarzędzi. Bez właśnie takich firm dystrybutorskich polska gospodarka i myśl technologiczna nie mogłaby się w należyty sposób rozwijać. Różnego rodzaju stalowe złącza mają bowiem dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie, a ich ważność rynkowa jest niesamowicie istotna.

Normy techniczne

Warto wiedzieć również o tym, że sama produkcja i obrót połączeniami śrubowymi, normaliami oraz innowacyjnymi elementami złączy musi opierać się o bardzo restrykcyjne normy polskie, a przede wszystkim unijne. Mowa tutaj między innymi o oznaczeniach PN i ISO, a także DIN (Niemiecki Instytut Normalizacyjny – jeden z najlepszych na świecie). Wyroby spełniające wszystkie warunki przypisane do tych certyfikacji bez problemu mogą zostać dopuszczone do handlu. Istotne jest jednak dla jakości i bezpieczeństwa to, aby wyroby stalowe wykonywane były między innymi ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej (A2, A4), stali galwanicznie cynkowanej, stali mechanicznie cynkowanej, stali niklowanej, stali chromowanej, stali mosiądzowanej galwanicznie, stali lakierowanej, czy brunirowanej. Przykładem zastosowania nowoczesny technik produkcyjnych często opartych o technologię CNC są np. wysokiej klasy blachowkręty samowiercące z łbem sześciokątnym ze stali nierdzewnej ocynkowanej. Taki produkt spełnia między innymi normę DIN7504K.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz