Materiał Partnera

Pokrycia okien i bram w inteligentnym domu – możliwości

Pokrycia okien i bram w inteligentnym domu – możliwości

Inteligentny dom to wygodne rozwiązanie, które nie tylko zwiększa wydajność różnych instalacji i daje możliwość kontrolowania ich na odległość, ale gwarantuje nam bezpieczeństwo budynku, kiedy nas w nim nie ma. Powszechnie znane jest zastosowanie nowoczesnej technologii w zarządzaniu alarmami czy ogrzewaniem, jednak może ona być wykorzystana też do zarządzania roletami zewnętrznymi lub bramą garażową.

Okna i markizy

Nowoczesne rozwiązania w zakresie zewnętrznych pokryć okiennych powszechnie już wykorzystują technologię. Te oferowane przez firmę Świat Rolet współpracują z systemem io-homecontrol, która pozwala nie tylko sterować funkcjami systemów, które składają się na inteligentny dom, ale przekazuje też informację zwrotną dotyczącą aktualnej sytuacji i statusu wykonanych czynności. Zarządzanie obejmuje wszystkie zmechanizowane urządzenia inteligentnego domu – od alarmu przez oświetlenie do zamków i bram.

Funkcjonalnym, a jednocześnie estetycznym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową stanowią doskonałą termoizolację. Powstała między powierzchnią spuszczonego pancerza a oknem poduszka powietrzna chroni przed stratą ciepła i dodatkowo tłumi hałas.

System rolety składa się ze wspomnianego pancerza, prowadnice, uzbrojona skrzynka oraz napędy: ręczny lub elektryczny. Jeśli zdecydujemy się na ten drugi wariant,  automatyka do rolet stwarza możliwość zastosowania sterowników czasowych, co znacznie ułatwia obsługę.

Alternatywnym zastosowaniem są żaluzje fasadowe. Składają się z poziomych aluminiowych lameli i montowane są na elewacji domu i najczęściej wykorzystywane są do pokrycia dużych powierzchni szklanych. System sterowania pozwala na płynne zmiany kąta pochyłu lameli.

Świetnym uzupełnieniem każdego tarasu czy balkonu będą markizy. Chronią one przed intensywnym światłem słonecznym oraz tworzą miły klimat, który zachęca do relaksu. Do każdego typu możliwe jest zastosowanie automatyki. To szczególnie atrakcyjne w przypadku, gdy pozostawimy w domu rozwiniętą markizę podczas deszczu i nie jesteśmy w stanie złożyć jej samodzielnie – jedno polecenie i inteligentny dom się tym zajmie. Wbrew powszechnej opinii bowiem markizy nie powinny być wystawione na działanie ulewnego deszczu czy długotrwałego zawilgocenia.

Bramy i garaże

Automatyka jest szeroko wykorzystywana w sterowaniu bramami – wjazdowymi, garażowymi – oraz drzwiami. Dzięki niej będziemy w stanie wejść do domu, nawet jeśli zapomnimy klucza.

Bramy garażowe segmentowe są estetyczne i nowoczesne – od lat stanowią stały element architektoniczny. Sprawdzają się nawet na małej powierzchni, a dzięki swoim właściwościom będą uzupełnieniem termoizolacji budynku. Włączenie bramy garażowej do systemów inteligentnego domu zwiększa nasz komfort życia – o wiele wygodniej jest przecież otworzyć ją przy pomocy aplikacji w telefonie, zamiast wysiadać z samochodu.

 

Opracowanie:
Szczecin, Santocka 39
tel. 91 880 35 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz