Materiał Partnera

Podwykonawstwo w rolnictwie

Podwykonawstwo w rolnictwie

Stan rolnictwa w Polsce pozostawia wiele do życzenia ulegając postępującej polaryzacji. Prym wiodą wielkie gospodarstwa rolne, które są w stanie produkować duże ilości żywności lub produktów pochodnych, a dzięki temu osiągać znaczne zyski, umożliwiające inwestycje w sprzęt i ludzi. Sytuacja komplikuje się w przypadku małych i średnich gospodarstw, których bilans wydatków i zysków często przestaje być opłacalny, nie pozwalając tym samym na inwestowanie.

Obecna sytuacja w polskim rolnictwie to temat rzeka. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie prym wiodą duże gospodarstwa generujące duże dochody. Ich właściciele nie mają zazwyczaj większych problemów z inwestycją w nowy sprzęt rolniczy czy zatrudnianiem ludzi do prac w sezonie. W przypadku gospodarstw małych lub średnich tego typu dylematy to chleb powszedni. Dochody z produkcji rolnej są na tyle niewielkie, że nie ma tu mowy o możliwościach inwestycyjnych, a problem z wynajęciem pracowników wydaje się być coraz większy. Alternatywą są firmy oferujące kompleksowe usługi rolnicze, takiej jak firma Agro – Usługi Przemysława Chołuja z Dąbrówki.

Taniej i wygodniej

Wynajęcie firmy świadczącej usługi rolnicze to ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla właścicieli niewielkich areałów. Sezon żniwiarski to poważne przedsięwzięcie logistyczne ale i również kosztowe, gdyż oprócz odpowiedniego sprzętu niezbędna jest pomoc dodatkowego personelu. Korzystając z usług firmy firmy Agro-Usługi możemy wynająć taką usługę „pod klucz”, gdyż przedsiębiorstwo dysponuje nie tylko odpowiednim i profesjonalnym sprzętem ale również jest w stanie zapewnić ludzi do pomocy w trakcie prac rolnych. Atrakcyjne ceny z kolei sprawiają, że ostateczny bilans takiej inwestycji będzie korzystniejszy niż w przypadku własnej inwestycji w sprzęt rolniczy bądź skorzystania z usług kilku podwykonawców.

Odpowiedni sprzęt i złota rączka…

Firma Agro – Usługi dysponuje odpowiednim sprzętem w postaci nowoczesnych przyczep firmy Conow, a także przyczepami typu tandem i triadem,  oraz zabudowy typu HW 80, HW 60 oraz THK 5. Ogromną zaletą firmy jest również fakt, że jej pracownicy świadczą również serwis naprawy urządzeń i maszyn rolniczych. Nie musimy się więc martwić jeśli w trakcie żniw, któraś z naszych maszyn ulegnie awarii.

Podwykonawstwo w rolnictwie to nowy trend, będący odpowiedzią na jego współczesne i realne problemy. Z perspektywy rolnika jest to niewątpliwie rozwiązanie atrakcyjne, gdyż cena takich usług jest konkurencyjna, a jakoś wykonanych usług, jak w przypadku firmy Agro – Usługi, jest bardzo wysoka.

Opracowanie:
Dąbrówka 4
tel. 48783023134
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz