Artykuł sponsorowany

Podstawowy sprzęt do rehabilitacji

Podstawowy sprzęt do rehabilitacji

Rozpoczęcie rehabilitacji jest koniecznym krokiem po doznaniu urazów narządów ruchu. Jest to zazwyczaj bardzo długi proces, który ma na celu poprawę sprawności fizycznej i kondycji osoby, która doznała kontuzji lub jest po skomplikowanym zabiegu. Najważniejszymi elementami udanej rehabilitacji są upór osoby kontuzjowanej i regularność w wykonywaniu zaleconych ćwiczeń, dobór odpowiedniego rehabilitanta oraz oczywiście zastosowanie właściwego sprzętu rehabilitacyjnego. W naszym artykule opiszemy rodzaje stosowanego sprzętu rehabilitacyjnego.

Jakie funkcje pełni rehabilitacja pourazowa?

Niezależnie od rodzaju przebytego urazu czy zabiegu, rehabilitacja pourazowa zawsze ma taki sam cel: pełne przywrócenie pełnej funkcjonalności narządów i umiejętności utraconych w wyniku urazu i przebytego później leczenia, co w przypadku urazów narządów ruchu oznacza po prostu pełne lub częściowe przywrócenie sprawności fizycznej.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego Romar, który jest renomowanym dystrybutorem m.in. wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego i sprzętu medycznego: W zależności od rodzaju przebytej choroby i stopnia jej zaawansowania stosuje się różne formy i rodzaje rehabilitacji. Rehabilitacja może być przeprowadzana zarówno w warunkach domowych, jak i w warunkach ambulatoryjnych. W tym drugim przypadku pacjenci, oprócz zaleceń dotyczących wykonywanych ćwiczeń, mogą po prostu liczyć także na wykonywane na bieżąco badania lekarskie i w razie potrzeby na dodatkowe badania diagnostyczne.

Wybór właściwego sprzętu kluczem do udanej rehabilitacji

Właściwy rehabilitant, który dokładnie zaplanuje cały proces naszej rehabilitacji, jest bardzo ważny, jednak oprócz rodzajów i intensywności wykonywanych przez nas w trakcie całego procesu ćwiczeń, dobierze on nam także rodzaje stosowanego sprzętu rehabilitacyjnego, bez którego cały proces rehabilitacji znacznie by się wydłużył, a na dodatek najprawdopodobniej nie przyniósł tak samo pozytywnych rezultatów. Sprzęt rehabilitacyjny to według najprostszego podziału aż trzy grupy różnego typu produktów.

Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego

Sprzęt rehabilitacyjny (i pomocniczy) to 3 grupy produktów, z których każda jest stosowana na innym etapie choroby i rehabilitacji

  • Rehabilitacyjny sprzęt profilaktyczny – W tej grupie produktów znajdują się akcesoria i urządzenia, których stosowanie jest zalecane zarówno osobom, które są świeżo po zakończeniu procesu rehabilitacji, jak i profilaktycznie osobom, które nie doznały żadnego urazu, w celu zapobiegnięcia powstawania urazów kończyn oraz urazów kręgosłupa w przyszłości. Do tej grupy produktów zalicza się przede wszystkim materace rehabilitacyjne, specjalne poduszki, które zapobiegają krzywemu leżeniu oraz maty rehabilitacyjne.
  • Sprzęt i akcesoria rehabilitacyjne do ćwiczeń – Druga grupa sprzętu rehabilitacyjnego to już akcesoria i sprzęt, który jest stosowany do wykonywania zaleconych przez rehabilitanta ćwiczeń. W tej grupie są wszystkie akcesoria, które powszechnie są kojarzone z rehabilitacją, czyli m.in. rotory rehabilitacyjne, drabinki do ćwiczeń, piłki lekarskie, poręcze do nauki chodzenia oraz wiele innych rodzajów sprzętu rehabilitacyjnego
  • Sprzęt i akcesoria do stosowania na co dzień – Ostatnią grupą sprzętu rehabilitacyjnego są przyrządy i akcesoria, które są na co dzień stosowane przez osoby z pełną lub częściową niepełnosprawnością ruchową. W tej grupie produktów znajdują się m.in. wózki i skutery dla niepełnosprawnych, balkony oraz wózki trójkołowe.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz