Materiał Partnera

Podstawowe wyposażenie dla amatorów jazdy konnej

Podstawowe wyposażenie dla amatorów jazdy konnej

Jazda konna to wspaniała dyscyplina sportowa, która przynosi wiele korzyści. Już sam kontakt ze zwierzęciem oraz długotrwałe przebywanie na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie. Uprawiane sportu na powietrzu w tym jazda konna, poprawia pracę układu odpornościowego. Zalet regularnego uprawiania jazdy konnej można wymienić wiele, jednak dla początkujących amatorów, ważna będzie kwestia wyposażenia.

Do jazdy konnej należy się odpowiednio przygotować zaopatrując się w odpowiednie akcesoria jeździeckie. Wyposażenie konieczne jest przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa miłośnika końskiej jazdy. Dodatkową funkcją jest podniesienie komfortu jazdy. Odpowiednie ubranie i akcesoria ochronią jeźdźca przed ewentualnymi urazami, a nawet poważniejszymi kontuzjami w razie upadku.

Elementy podstawowego wyposażenia jeźdźca

Pierwszym i obowiązkowym elementem wyposażenia jest kask jeździecki, który chroni zarówno głowę, jak i szyję jeźdźca. Daszek dołączony do kasku ochroni przed oślepiającym słońcem. Alternatywą dla kasku będzie toczek – spełnia on dokładnie tę samą funkcję co kask inna jest tylko jego stylistyka. Ochrona głowy za pomocą kasku czy toczka, jest obowiązkowa, zarówno dla początkujących jeźdźców, jak i jeźdźców na poziomie eksperckim.

Kolejnym elementem wyposażenia będą buty do jazdy konnej. Typowe obuwie przeznaczone do jazdy konnej znane jest pod nazwą sztyblety lub oficerki (buty krótkie lub wysokie). Buty do jazdy konnej powinny mieć gładką podeszwę i wysoką cholewkę. Jeżeli zdecydujemy się na sztyblety, czyli buty krótsze, przydadzą nam się również dodatkowe ochraniacze na łydki.

Spodnie do jazdy konnej, czyli bryczesy można ewentualnie pominąć w początkowej fazie nauki jazdy konnej. Jednak przy przejściu na bardziej zaawansowany poziom, zakup bryczesów będzie z pewnością trafnym wyborem. Bryczesy są o wiele bardziej praktycznym ubiorem do jazdy konnej niż zwykłe leginsy. Uszyte są tak, by jak najściślej przylegały do ciała jednocześnie nie krępując ruchów jeźdźca. Bryczesy mogą być dodatkowo wyposażone w leje, które pomagają utrzymać się w siodle.

W trakcie nauki jazdy konnej można przemyśleć również zakup rękawic, które uchronią ręce od otarć, mogącymi się pojawić przez trzymanie wodzy. Rękawiczki do jazdy konnej powodują lepsze utrzymanie wodzy. Wszystkie elementy wyposażenia znajdziesz w specjalistycznym sklepie Arpav Sprzęt Jeździecki

Opracowanie:
Gdańsk, Ziemowita 3a
tel. 58 558 20 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz