Materiał Partnera

Podstawowe rodzaje podnośników koszowych

Podstawowe rodzaje podnośników koszowych

Podnośniki koszowe to zasadnicze komponenty mające zastosowanie w branży budowlanej. Jednakże wykorzystywane są nie tylko na placu budowy. Można je także dostrzec w innych lokalizacjach, w których szerokie możliwości prezentowanych urządzeń pozwalają na realizację różnorakich działań. Urządzenia można bardzo łatwo dostosować do zadań, z którymi muszą się zmierzyć. Jakie wyróżnia się podstawowe rodzaje podnośników koszowych?

Charakterystyka podnośników samojezdnych

Te urządzenia wyróżniają się tym, że mają własny napęd. Najczęściej ma on charakter akumulatorowy. Maszyny te nie są zatem uzależnione od samochodów i innych pojazdów. Podkreślić należy fakt, że określone komponenty są odpowiednie do zastosowania wewnątrz pomieszczenia, ale także na zewnątrz. W tym przypadku wyróżnia się modele przegubowe, a ponadto teleskopowe. Różnią się one zasięgiem ramienia, a ponadto udźwigiem.

Podstawowe informacje dotyczące podnośników nożycowych

Podnośniki nożycowe zróżnicowane są ze względu na zastosowany rodzaj napędu, a także technikę podnoszenia. Wskazane urządzenia wykorzystują mechanizm oparty o dwa ramiona, które krzyżują się ze sobą. Komponent podnosi kosz w sposób pionowy. Maszyna zapewnia dużą stabilność. Podnośniki nożycowe to doskonałe rozwiązanie do prac realizowanych wewnątrz budynku. Jednakże dobrze sprawdzają się w działaniach podejmowanych na zewnątrz.

Co można powiedzieć o podnośnikach samochodowych?

Prezentowane rozwiązania są niezwykle wydajne wówczas, gdy podnośnik musi być przewieziony na duże odległości. W pracach terenowych najlepszym rozwiązaniem będzie podnośnik samochodowy znajdujący się na podwoziu samochodu ciężarowego. Dzięki temu rozwiązaniu kosze mogą być unoszone na znaczne wysokości. Pozwalają zatem na szeroki zakres prac.

Kilka słów o podnośnikach gąsienicowych

Ten rodzaj sprzętu osadzony jest na napędzie gąsienicowym. Wyróżniają się małą masą. Co więcej, charakteryzują się również niewielką szerokością oraz udźwigiem osiągającym zakres około 200 kilogramów. Można powiedzieć, że są to zdecydowanie najsprytniejsze podnośniki koszowe – podkreśla pracownik firmy Ekoden, specjalizującej się w dystrybucji podnośników i innych urządzeń. Bardzo dobrze sprawdzają się wewnątrz budynków, To doskonałe rozwiązanie tam, gdzie pojazd wielkogabarytowy nie jest w stanie się zmieścić.

Czym wyróżniają się podnośniki teleskopowe?

Podnośniki teleskopowe wyróżniają się niewielką wagą. Ponadto są odpowiednie do prac na dużych wysokościach. Urządzenie wyposażone jest w wysuwane ramię, którego długość może być dostosowana do wysokości wykonywanych prac.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz