Materiał Partnera

Podstawowe rodzaje kabin sanitarnych

Podstawowe rodzaje kabin sanitarnych
Kabiny sanitarne są nieodłącznym elementem wyposażenia miejsc użyteczności publicznej, mowa tu o szkole, centrum handlowym, stadionie, basenie czy halach sportowych i widowiskowych. Celem kabin sanitarnych jest zachowanie higieny osobistej i prywatności podczas korzystania z toalety. Na polskim rynku istnieje kilka podstawowych rodzajów kabin sanitarnych.

Czym są kabiny sanitarne?

Kabiny sanitarne to ścianki działowe, które są podstawowym elementem wyposażenia toalet w miejscach użyteczności publicznej, czyli w szkołach, na basenach, centrach handlowych, stadionach, halach widowiskowych i sportowych czy na koncertach. Pomagają one zachować higienę osobistą oraz prywatność podczas korzystania z toalety.

Przy pomocy kabin sanitarnych możemy zabudować nie tylko toalety, ale również natryski, szatnie, przebieralnie, gabinety zabiegowe czy gabinety masażu. Zaletą kabin sanitarnych jest ergonomia, trwałość, oszczędność i lekkość całej konstrukcji – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z firmy Sanipol, która zajmuje się sprzedażą ścian działowych do sanitariatów.

Cała konstrukcja ścianek działowych wsparta jest na specjalnych podporach łączących płyty. Jeżeli mowa o budowie kabin sanitarnych, mogą być oparte na kompaktowej płycie HPL, sprawdzającej się przy kabinach prysznicowych, płycie wiórowej, profilach aluminiowych i mocnych okuciach stosowanych najczęściej w kabinach toaletowych czy płycie warstwowej wyróżniającej się dużą stabilnością, stąd nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń.

Rodzaje kabin sanitarnych

  • Kabiny prysznicowe

Montowane są najczęściej w szkołach, siłowniach, na basenach czy w salonach SPA. Są odporne na panujące tam warunki, czyli wodę, parę wodną i dużą wilgotność powietrza, stąd zastosowany w nich materiał cechuje się wodoodpornością.

  • Kabiny toaletowe

Kabiny WC najczęściej spotykane są w szkołach, centrach handlowych, na stadionach, halach widowiskowych i innych miejscach użyteczności publicznej. Charakteryzują się solidnym wykonaniem i sprawdzają się w miejscach, gdzie nie są narażone na bezpośredni kontakt z wodą.

  • Kabiny przedszkolne

Od pozostałych kabin sanitarnych różnią się głównie wielkością zabudowy. Są praktyczne w użytkowaniu i dostosowane do dzieci, stad obniżone są w nich ścianki działowe. Drzwi najczęściej nie posiadają blokad, co umożliwia kontrolę nad dzieckiem i zaopatrzone są w zawias antyuciskowy i specjalne uszczelki, co zwiększa bezpieczeństwo maluchów. Kabiny przedszkolne charakteryzują się żywszą kolorystyką i mogą mieć również dowolny kształt.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz