Materiał Partnera

Podstawowe akcesoria dziewiarskie

Podstawowe akcesoria dziewiarskie

Robótki ręczne to dobry sposób na relaks i uzupełnienie garderoby o niepowtarzalne, autorskie wyroby. Każdy, kto interesuje się dziewiarstwem, wie, że do realizacji rozmaitych projektów niezbędne są odpowiednie akcesoria oraz materiały. Do wyposażenia swojego stanowiska pracy wybieraj kolorowe włóczki z wełny i bawełny, a także kordonki i szydełka aluminiowe lub bambusowe.

Jeśli pracujesz na drutach już od pewnego czasu, na pewno masz swoje ulubione akcesoria oraz materiały, z których korzystasz. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z robótkami ręcznymi zastanawiasz się, co wybrać na początek. Z naszego tekstu, zarówno amatorzy jak i zaawansowani dziewiarze dowiedzą się więcej na temat akcesoriów niezbędnych do realizacji podstawowych i bardziej skomplikowanych projektów włókienniczych.

Tego nie może zabraknąć na stanowisku pracy dziewiarza

Dzierganie ma przede wszystkim sprawiać przyjemność i być źródłem satysfakcji. Dlatego tak ważne jest, aby na stanowisku pracy mieć pod ręką wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria dziewiarskie. Ważne są również wysokiej jakości włóczki czy kordonki.

  • Włóczki

Powinny odznaczać się piękną kolorystyką oraz solidnością i grubością. Do wyboru masz różne rodzaje kordonków i włóczek. W zależności od tego, co zamierzasz stworzyć, sięgnij po włóczki:

  • syntetyczne — wytwarzane w efekcie procesów chemicznych, tańsze od włóczek naturalnych, ale nietrzymające ciepła, niekiedy sztywne,
  •  pochodzenia roślinnego — to np. sztywny len o właściwościach chłodzących i antyalergicznych lub gładka i przyjemna w dotyku bawełna o uniwersalnym zastosowaniu,
  •  pochodzenia zwierzęcego — z alpak, królików, kóz, wełny, wełny merynosów. Niektóre są miękkie i lekkie, inne puszyste, gęste i mocne.
  •  Druty

Aluminiowe, metalowe, plastikowe, z teflonu, a nawet z drewna lub bambusa. Druty to narzędzie dziewiarskie, które w Twoich rękach musi leżeć komfortowo i poruszać się rytmicznie. Możesz wybrać nie tylko rodzaj materiału, z którego są produkowane, ale także budowę (proste lub na żyłce). W zależności od tego, jakie projekty realizujesz, możesz sięgnąć po druty pończosznicze, do produkcji szalików, skarpet czy rękawiczek lub pomocnicze, jeśli do pracy siadasz częściej, lecz na krótko.

  • Akcesoria

Włóczka i druty to podstawowe wyposażenie dziewiarskiej pracowni. Ale kiedy chcesz, aby Twoja praca postępowała jeszcze sprawniej, była jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza, zamów dodatkowe akcesoria. W Twojej Pasmanterii znajdziesz szereg narzędzi dla wymagających marek Addi, Pony, KnitPro czy Prym. Uznane na całym świecie żyłki, zatyczki, szydełka, końcówki na druty, tamborki, naparstki, znaczniki czy bazy na pewno przydadzą się także Tobie. Sięgnij po takie akcesoria, zwłaszcza jeśli planujesz realizację nowych i niestandardowych projektów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz