Materiał Partnera

Podróż w zorganizowanej grupie – rezerwacja miejsc czy wypożyczenie mikrobusa?

Podróż w zorganizowanej grupie – rezerwacja miejsc czy wypożyczenie mikrobusa?

Często organizowane są wyjazdy w większym gronie, zwłaszcza na wycieczkę lub podróż służbową w celu przeszkolenia pracowników. Niezależnie od miejsca docelowego podróży, trzeba wcześniej zarezerwować odpowiednią ilość miejsc lub wypożyczyć mikrobus. Firmy świadczące usługi przewozu osób zapewniają możliwość zarezerwowania terminu i miejsc na wyjazd grupowy. Czy opłaca się wynajęcie busa z kierowcą, czy może lepiej go wypożyczyć?

Komfort podczas krótkich wyjazdów

Najpierw należy dokładnie ustalić liczbę wszystkich osób, które wezmą udział w organizowanym wyjeździe. Warto zrobić to stosunkowo wcześniej, by móc zarezerwować miejsca w dogodnym terminie. Po rezerwacji zazwyczaj przewoźnicy nie zwracają kosztu transportu, chyba że została ona w odpowiednim momencie odwołana. W przypadku wyjazdu służbowego organizatorów kuszą wypożyczalnie mikrobusów, gdyż takie pojazdy sprawiają pozytywne wrażenie i mogą zaimponować pracownikom, czy też znajomym. Niezależnie od tego, na pewno bardziej korzystna jest podróż w jednym pojeździć, gdyż nie trzeba dzielić się na kilka grup a wspólna podróż może zintegrować i zapewnić uczestnikom wyprawy poczucie bezpieczeństwa. Wybór pojazdu warto sprawdzić pod kątem zapewnienia komfortu zarówno w zakresie wygody fizycznej jak i opłacalności. Wynajęcie busa z kierowcą to na tę chwilę najlepsze rozwiązanie dla grup zorganizowanych wyjeżdżających w trasę na kilka do kilkunastu godzin. Trzeba pamiętać, że przy samodzielnym wypożyczeniu busa warto zarezerwować kilka godzin więcej, by być przygotowanym na zdarzenia losowe. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych kosztów i wyjaśnień będących skutkiem nieprawidłowego przestrzegania zasad umowy z tego tytułu.

Wypożyczenie mikrobusa na długie podróże

Na długie podróże można rozważyć wypożyczenie mikrobusa od firmy transportowej. Powinien on posiadać pełne ubezpieczenia i usługi assistance, aby nie narazić klienta na duże koszty w przypadkach zdarzeń losowych lub awarii pojazdu. Cena wynajmu za dobę oscyluje w granicach 300 i 350 złotych i często zależna jest od wyboru limitu kilometrów (na przykład 300 km w ciągu doby). Bez limitu kilometrów ceny się zwiększają. Firmy zazwyczaj stosują minimalny okres wypożyczenia oraz kaucję w wysokości około 1000-1500 złotych. Mogą za dodatkową opłatą podstawić pojazd na wyznaczone miejsce lub je z niego odebrać. Posiadacz prawa jazdy kategorii B może bez problemu kierować mikrobusem, którego liczba przewożonych osób nie przekracza 17-stu, łącznie z kierowcą.

Podróż w grupie zorganizowanej może być nie lada wyzwaniem. Należy odpowiednio wcześniej zarezerwować liczbę potrzebnych miejsc. Możemy skorzystać z usług przedsiębiorstwa Trans-Bus posiadającego modele nowoczesnych i wygodnych busów osobowych.
Opracowanie:
Kańczuga, Kwiatowa 7
tel. 48796355245
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz