Materiał Partnera

Podróż autokarem – jak się przygotować?

Podróż autokarem – jak się przygotować?

Wielogodzinna podróż zawsze będzie męcząca. Jeśli jednak odpowiednio się do niej przygotujemy, możemy ograniczyć zmęczenie i zadbać o to, by po dotarciu do celu być zrelaksowanym i wypoczętym.

Wygoda, higiena i rozrywka

Przed wyruszeniem w podróż autokarem pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu bagażu podręcznego. Do torby, którą będziemy mieć przy sobie w trakcie jazdy, warto zapakować niewielką poduszkę, dzięki której będziemy mogli wygodnie się zdrzemnąć – przyda się zwłaszcza jeśli podróżujemy nocą. Przy sobie warto mieć też kosmetyczkę i mały ręcznik – dzięki temu w trakcie postoju będziemy mogli się szybko odświeżyć. Podróż trwająca wiele godzin, wielu osobom się dłuży – żeby uniknąć nudy, dobrze mieć ze sobą ciekawą książkę lub magazyn. Jeśli nie wiemy, czy w naszym autokarze będzie lampka do czytania, zamiast klasycznej książki wybierzmy audiobooka. Jeżeli w podróży towarzyszą nam dzieci, warto pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniej rozrywki, dzięki którym maluchy łatwiej przetrwają wielogodzinną wyprawę. Świetnym rozwiązaniem są proste gry samochodowe – w zgadywanki, słowo na ostatnią literę czy w skojarzenia.

Wygodne przekąski

W każdą podróż warto zabrać ze sobą przekąski. Wybierając jedzenie na drogę, zdecydujmy się na sprawdzone, zdrowe produkty – to nie czas na kulinarne eksperymenty. Zawsze warto mieć ze sobą przynajmniej jedną butelkę wody. Unikajmy natomiast słodkich, gazowanych napojów. Przygotowując jedzenie, pamiętajmy o współpasażerach – unikajmy produktów o intensywnym aromacie. Nie warto też zabierać ze sobą rzeczy, którymi łatwo się ubrudzić. Tłusta plama na spodniach czy siedzeniu to w podróży spory problem. Dlatego najlepiej zabrać ze sobą wygodnie zapakowane, proste produkty – zrobione własnoręcznie kanapki i świeże owoce.

Bezpiecznie i komfortowo

To, czy podróż przebiegać będzie przyjemnie i spokojnie, w dużej mierze zależy od samego autokaru. Nowoczesny, zadbany pojazd będzie wygodny, nawet w trakcie bardzo długiej podróży. Równie ważne jak stan techniczny pojazdu są umiejętności i doświadczenie kierowców. Dlatego, decydując się na podróż autokarem, powinniśmy wybrać sprawdzoną firmę przewozową – taką jak np. Jantarek. K. Dolęba. Przedsiębiorstwo działa od ponad 20 lat – ma na koncie miliony przebytych kilometrów. W jego ofercie można znaleźć duże autokary oraz niewielkie busy. Można je wynająć na wyjazdy turystyczne, wycieczki szkolne, pielgrzymki czy wyjazdy firmowe. Firma zatrudnia doświadczonych kierowców, a pojazdy poddawane są regularnym przeglądom – to zapewnia pasażerom komfortową i bezpieczną podróż.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz