Artykuł sponsorowany

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych – konieczność w administracji

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych – konieczność w administracji

Skomplikowane przepisy podatkowe i brak umiejętności prowadzenia ksiąg rachunkowych sprawiają, że wielu przedsiębiorców korzysta z pomocy specjalistów, np. biur rachunkowych. Aby być na bieżąco ze zmianami w  prawie, księgowi nieustannie muszą się szkolić. To samo dotyczy pracowników administracji, którzy muszą mieć ogólną, jak i bardzo szczegółową wiedzę związaną z pełnionymi obowiązkami. Samodzielne zdobywanie informacji to tylko jedna z możliwości pogłębiania wiedzy – na rynku działa wiele firm szkoleniowych.

Szkolenia z zakresu prawa i administracji

Szkolenia mają na celu przekazać kursantom odpowiednią wiedzę z zakresu prawa, ponieważ jego znajomość jest niezbędna w codziennej pracy z klientami. Bardzo często szkolenia z zakresu administracji dotyczą aktualnych zmian w przepisach prawa, ochrony danych osobowych, jawności informacji lub uczą, co kryje się pod pojęciem tajemnica przedsiębiorstwa.

Kompleksowa pomoc dla klientów

W Polsce bardzo często zmieniają się przepisy i zazwyczaj są one formułowane w taki sposób, że ciężko je prawidłowo zinterpretować. Osoba, która nie będzie na bieżąco ze zmianami w przepisach, nie będzie w stanie kompleksowo obsłużyć klientów, bo jej braki w wiedzy szybko zostaną zauważone – wystarczy, że np. przedsiębiorca zada kilka pytań. Właśnie dlatego na rynku nie brakuje specjalistycznych kursów i szkoleń organizowanych z myślą o aktywnych zawodowo osobach. Szkolenia są organizowane przez prywatne firmy i stowarzyszenia. Przykładowo Piotr Sitniewski Szkolenia i Ekspertyzy proponuje udział w szkoleniach z zakresu prawa i administracji, dostępu do informacji, a także szkolenia z jawności.

W ostatnich latach szczególnie popularnym tematem jest przenoszenie lub zakładanie działalności poza granicami Polski, np. w Wielkiej Brytanii. Na rynku nie brakuje firm specjalizujących się w oferowaniu pomocy przy zakładaniu np. spółek w Wielkiej Brytanii, a także prowadzeniu ksiąg rachunkowych i reprezentowaniu przedsiębiorców przed zagranicznymi i polskimi urzędami.

Szkolenia to nie obowiązek – to konieczność

Niektóre osoby traktują szkolenia z tzw. przymrużeniem oka, zakładając, że nie są one im do niczego potrzebne. W praktyce jednak często okazuje się, że ci, którzy chcą pracować w swoim zawodzie i się w nim rozwijać, muszą się szkolić. Pracodawcy zwracają uwagę na kompetencje kandydatów, gdy szukają nowych pracowników do zespołu. Osoby pracujące w administracji nie mogą pozwolić sobie na brak znajomości aktualnych przepisów, bo na tym między innymi opiera się ich praca.

Choć wiedzę z zakresu prawa i administracji można uzupełniać korzystając np. z Internetu, to jednak nie zastąpi on praktyki. Uczestnicy szkoleń mogą zadawać pytania i zawsze uzyskają wyczerpującą odpowiedź. Bardzo często zajęcia przyjmują charakter praktycznych warsztatów, podczas których kursanci dokonują obliczeń lub uczą się obsługi nowych programów. W efekcie osób zainteresowanych wzięciem udziału w szkoleniach nie brakuje – to sposób, aby być na bieżąco ze zmianami w prawie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz