Materiał Partnera

Podnośniki stołowe niezbędne w każdym magazynie

Podnośniki stołowe niezbędne w każdym magazynie

Sprawny transport wewnętrzny to podstawa dobrego funkcjonowania każdego magazynu. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, do których zaliczyć można szeroką grupę różnego typu platform dźwigowych. Sprawdź, jakie zastosowanie mają podnośniki stołowe i dlaczego warto zainwestować w te urządzenia, by usprawnić transport bliski na magazynie.

Czym są podnośniki stołowe?

Mianem podnośników stołowych określamy platformy dźwigowe wykorzystywane na magazynach i halach produkcyjnych. Charakteryzują się one płaskim blatem o wysokim udźwigu, na którym zamontować można różnego typu towary, które chcesz przetransportować w inny punkt budynku lub na inną wysokość. Podnośniki stołowe stanowią szeroką grupę urządzeń, różniących się między sobą budową i zastosowaniem.  W ofercie Easy Link Polska – oficjalnego dystrybutor rozwiązań dla transportu wewnętrznego znajdziesz zarówno solidne stoły nożycowe do trudnych zadań o udźwigu wielu ton, jak i wózki podnośne o udźwigu kilkuset kilogramów.

Stoły nożycowe – podnośniki do zadań specjalnych

Stoły nożycowe to podnośniki, które umożliwiają bezpieczną pracę na znacznych wysokościach, bez konieczności montowania rusztowania. Mogą być wykorzystywane w warunkach zewnętrznych, jednak najczęściej stosuje się je w różnego typu magazynach i halach produkcyjnych, gdzie znacznie ułatwiają transport wewnętrzny towarów.

Ich budowa jest charakterystyczna - dolną część podnośnika stanowi podstawa, z krzyżujących się profili, których ruch przypomina działanie nożyczek, skąd wzięła się ich nazwa. Na podstawie umieszczona jest platforma robocza w formie „blatu” otoczonego balustradą, która zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy. Platforma to sterowana jest systemem rozkładanych podnośników (nożycowym), dzięki czemu może unosić się wraz z umieszczonymi na niej towarami.

Stoły nożycowe znacznie usprawniają rozładunek z linii produkcyjnej przy użyciu palety i wózka paletowego. Często wyposażone są także w dodatkową rampę, umożliwiającą wpychanie ładunków na kółkach lub wjazd wózka paletowego z ładunkiem na stół.

Wózki podnośnikowe o szerokim zastosowaniu

Wózki podnośne to podnośniki mobilne, które stosować można zarówno jako środek transportu bliskiego, jak i urządzenie ułatwiające pracę na wielu stanowiskach roboczych. Są podnośnikami łatwymi do manewrowania oraz idealnymi do podnoszenia ciężkich lub nieporęcznych ładunków na wymaganą wysokość. Jeśli poszukujesz podnośnika, który doskonale sprawdzi się do bezpiecznego transportowania ładunków w wybrane, jest to urządzenie niezastąpione.

Opracowanie:
Piaseczno, Nefrytowa 12
tel. 600 392 004
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz