Materiał Partnera

Podnośnik teleskopowy typu SPIDER

Podnośnik teleskopowy typu SPIDER

Na rynku sprzedażowym podnośników, a także w branży ich wypożyczania, można spotkać się z różnymi technologiami. Wyróżnia się maszyny elektryczne i spalinowe, w wersji nożycowej oraz teleskopowej. W przypadku drugiej opcji, tworzone są niesamowicie wydajne podnośniki typu SPIDER, które stanowią najnowocześniejszą technologię podestów ruchomych.

Budowa podnośnika teleskopowego SPIDER

Podnośniki teleskopowe typu SPIDER, które spotkać można w technologii spalinowej i elektrycznej, cechują się przede wszystkim innowacyjną budową. Ich podwozie nie jest bowiem ani kołowe, ani gąsienicowe, ale przygotowane z czterech mobilnych przegubowych nóg, które mogą rozstawiać się pod różnym kątem i na różnych wysokościach. Sam podnośnik nie różni się zaś od innych maszyn teleskopowych. Łamany jest zatem na trzy, czy cztery części i zakończony jest specjalną platformą z systemem sterowniczym.

Dane techniczne podnośnika SPIDER – LEO TEUPEN

Podnośniki typu SPIDER produkowane są tylko przez najlepsze koncerny branżowe. Przykładem może być ten on firmy LEO TEUPEN, który może osiągać wysokość roboczą nawet 30 metrów! Wysokość w stanie złożenia to zaś około 4 metry. Dużą zaletą urządzenia jest zaś wysoki udźwig – 200 kg – przy optymalnej wadze blisko 4200 kg. Takie podnośniki mogą być zatem wykorzystywane na placach budowy, przy działaniach montażu konstrukcji stalowych, czy też przy remontach obiektów np. w centrach miast. Wynajem maszyn marki LEO TEUPEN w wersji SPIDER, oferuje zatem coraz większa liczba firm. Jedną z nich jest grupa RENT-LIFT ze Zgierza, która gwarantuje korzystne ceny zarówno przy wynajmie krótko, jak i długoterminowym.

Zalety podnośnika teleskopowego SPIDER

Podnośniki teleskopowe SPIDER, wyróżniają się wieloma zaletami. Przede wszystkim są one bardzo mobilne. Ich cztery „nogi” pozwalają na szybką zmianę pozycji podnośnika, bez konieczności jego wycofywania. Oczywiście korekta ustawień następuje zawsze w pełnym bezpieczeństwie, w przerwach od prac, dlatego niektórzy inwestorzy wolą postawić na inne typy maszyn. Kolejną zaletą tychże podnośników, jest wysoka wytrzymałość na obciążenia statyczne i dynamiczne, zwłaszcza na idealnie utwardzonym, betonowym podłożu. Wszelkie ciężkości przenoszone są zatem na wspomniane cztery „pajęcze nogi” co gwarantuje wysoką stabilność pracy oraz duży udźwig. Podnośniki typu SPIDER świetnie nadają się do prac w ograniczonej przestrzeni roboczej – często spotkać je można przy pracach remontowych w centrach miast, czy przy zabytkach. 

Opracowanie:
Zgierz, Ozorkowska 2
tel. 42 717 53 39
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz