Artykuł sponsorowany

Podesty ruchome do prac budowlanych, magazynowych i instalatorskich

Podesty ruchome do prac budowlanych, magazynowych i instalatorskich

Wiele różnego rodzaju branż związanych z pracami budowlanymi, magazynowymi, instalatorskimi czy konstrukcyjnymi wymaga zastosowania odpowiednich maszyn podnośnikowych. To dzięki nim wszystkie etapy inwestycji, a także naprawy i modernizacje postępują w dynamiczny sposób i w warunkach najwyższego bezpieczeństwa dla pracowników. Na rynku istnieje niewielu dystrybutorów, którzy są w stanie zagwarantować szeroki asortyment samojezdnych podestów ruchomych.

Dystrybucja podnośników

Dystrybucją podnośników zajmują się najlepsze firmy, które stale współpracują zarówno z krajowymi, jak i zagranicznymi producentami. Warto wiedzieć, że tego typu podmioty oferują nie tylko usługi doradcze związane z doborem odpowiedniego urządzenia, lecz także zapewniają sprzedaż wraz z długą współpracą posprzedażową związaną między innymi z działaniami serwisowymi. Największe firmy posiadają bowiem stabilną sieć oddziałów naprawczych na terenie całej Polski. Takimi wyznacznikami charakteryzuje się firma dystrybuująca Mateco Podesty Ruchome, która obsługuje klientów z różnych branż, zapewnia liczne promocje, a także oferty leasingowe na różnego typu samojezdne podesty ruchome. W ofercie najlepszych sprzedawców można znaleźć: podnośniki masztowe, podnośniki nożycowe, podnośniki teleskopowo-przegubowe, ładowarki teleskopowe, a także podnośniki na przyczepach samochodowych.

Innowacyjna technologia

Sprzedaż samojezdnych podestów ruchomych związana jest z dużym zapotrzebowaniem na usprawnianie strategii oszczędnościowych w różnych firmach – ergonomia ta wiąże się nie tylko ze zmniejszonymi kosztami prac, ale również ze znacznie zmniejszonym czasem ich wykonywania, co przekłada się na wskaźniki ekonomiczne. Tak jest w przypadku wykorzystania podnośników do prac magazynowych, które pozwalają na szybszy przeładunek towarów, w przypadku prac konstrukcyjnych i budowlanych pozwalających na wykonywanie działań przez ekipy budowlane na wysokościach, czy też w przypadku montowania instalacji – np. elektrycznych.

Rodzaje podestów ruchomych

Najlepsi dystrybutorzy podestów ruchomych są w stanie zaoferować takie maszyny jak podnośniki nożycowe, podnośniki masztowe, podnośniki teleskopowo-przegubowe, a także podnośniki na przyczepach samochodowych oraz ładowarki teleskopowe. Każda z powyższych maszyn posiada swoje unikalne specyfikacje, ale warto pamiętać, że wszystkie z nich zaliczane są do najnowocześniejszej technologii. Charakterystyka maszyn ruchowych:

  • Podnośniki nożycowe – unoszą się w pionie, ale mają możliwość dodatkowego wysięgu w bok: ruchoma części pomostu. Wysokość robocza do ponad 22 metrów – udźwig kosza nawet do 1000 kg.
  • Podnośniki masztowe – kompaktowe wymiary pozwalające docierać w trudno dostępne miejsca. Wysokość robocza do około 13 metrów – udźwig do około 200 kg.
  • Podnośniki teleskopowo-przegubowe – mogą poruszać się we wszystkich kierunkach nawet z podniesionym koszem – udźwig to około 230 kg. Urządzenia te są niebywale zwrotne, nawet na wysokościach do 40 metrów.
  • Podnośniki teleskopowe – przemieszczają się w orientacji pionowej i poziomej w pełnym obrocie wokół własnej osi. Wysokość robocza wynosi nawet do 60 metrów przy udźwigu kosza do 340 kg.
  • Podesty na przyczepach – można je ciągnąć nawet samochodem osobowym. Wyróżniają się niewielką masą. Pozwalają na prace nawet na wysokości do 26 metrów.
  • Ładowarki teleskopowe – przypominają koparki z koszem roboczym lub widłami. Posiadają napęd 4x4 z blokadami kół i zachowują stabilność nawet przy pracach wymagających postoju na pagórkach, nasypach, zakrzywieniach i wgłębieniach terenu. Wysokość prac nawet do 20 metrów, udźwig nawet ponad 7000 kg.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz