Materiał Partnera

Podatki pod kontrolą, czyli doradztwo podatkowe dla firm

Podatki pod kontrolą, czyli doradztwo podatkowe dla firm

Podatki to bardzo skomplikowane i zawiłe kwestie dla osób niezwiązanych z branżą finansów i rachunkowości. Dlatego właściciele firm bardzo często decydują się na podjęcie współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym, oferującym również szeroko pojęte doradztwo podatkowe, by w ten sposób oszczędzić swój czas, zredukować ilość obowiązków na nich ciążących, a tym samym usprawnić funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa poprzez ograniczenie ryzyka wystąpienia nieprawidłowości i kar finansowych. Jakie usługi wchodzą w zakres doradztwa podatkowego?

Zakres usług

W dzisiejszych czasach jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin księgowości jest doradztwo podatkowe. Jak sama nazwa wskazuje, polega ono na wsparciu w kontekście praw i obowiązków wynikających z obecnie obowiązującego w Polsce prawa podatkowego i jego częstych modyfikacji. Taka sytuacja sprawia, że przedsiębiorcy stają przed bardzo trudnym zadaniem, praktycznie możliwym do wykonania w pojedynkę, a mianowicie samodzielnym prowadzeniu księgowości z uwzględnieniem kwestii podatkowych. To jeden z najistotniejszych aspektów funkcjonowania działalności gospodarczej, jednakże związany z dużą odpowiedzialnością finansową. Dlatego podjęcie współpracy z zewnętrzną firmą specjalizująca się w doradztwie podatkowym jest coraz częściej stosowaną praktyką przez przedsiębiorców. Biura rachunkowe, takie jak Dekret24, zajmują się prowadzeniem ksiąg podatkowych oraz innych ewidencji wykorzystywanych do tych celów. Sporządzają zeznania i deklaracje podatkowe. Do ich zadań należy również reprezentowanie interesów klienta i prowadzenie jego spraw przed organami państwowymi, m. in. urzędem skarbowym. Oprócz tego, doradcy pomagają w doborze najbardziej optymalnej formy prawnej działalności gospodarczej pod względem podatkowym, wprowadzają procesy restrukturyzacji kapitałowej i organizacyjnej, których ideą jest usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Co więcej, opracowują i wdrażają właściwą politykę cen transferowych w transakcjach krajowych i międzynarodowych.

Dlaczego warto?

Oczywiście korzyści jest mnóstwo. Najczęściej jednak przedsiębiorcy decydujący się na takie rozwiązanie, czyli powierzenie formalnych kwestii podatkowych i finansowych profesjonalnym firmom zewnętrznym, mówią o zarówno o oszczędności czasu jak i optymalizacji kosztów. Pierwszy czynnik związany jest bowiem często z przekazaniem obowiązków spoczywających na ich barkach, co sprawia, że więcej uwagi mogą poświęcić innym, biznesowym obszarom prowadzenia działalności, np. rozszerzać usługi lub wprowadzać inne metody produkcji, czy zmieniać kanały dystrybucji. Korzyści pod względem finansowym to brak konieczności tworzenia nowego działu, zatrudniania pracowników i tworzenia im odpowiednio przystosowanego miejsca pracy, a także poszerzania swojej wiedzy w tym temacie. Skuteczne doradztwo podatkowe bezpośrednio przekłada się na zysk firmy, pozwala unikać kar finansowych wynikających z naruszenia obecnie obowiązujących przepisów prawa oraz zachodzących w nich zmian. Biuro podatkowe Dekret24, poprzez swoje długoletnie doświadczenie, daje swoim klientom poczucie bezpieczeństwa oraz spokoju w kontekście formalno-prawnego funkcjonowania firmy.

Opracowanie:
Wrocław, Partyzantów 12C
tel. 71 347 65 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz