Materiał Partnera

Poczuć się jak ptak dzięki nauce w szkole latania

Poczuć się jak ptak dzięki nauce w szkole latania

Swobodne latanie jest tematem fascynującym człowieka już od zarania dziejów. Zanim jednak wymyślono samoloty i inne środki komunikacji lotniczej, podejmowano wiele prób dorównania ptakom. Obecnie w bardzo łatwy sposób można zrealizować wszystkie marzenia związane z przebywaniem nad ziemią. Gdzie dokładnie szukać miejsca, które pozwoli nam nauczyć się latać?

Odpowiednie warunki

Pilotowanie samolotu nie jest rzeczą prostą. Wymaga dokładnych, profesjonalnych szkoleń, udzielanych tylko przez profesjonalistów. Taka nauka możliwa jest jedynie we właściwie przygotowanym miejscu, jakim niewątpliwie jest Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Bardzo pomocny w podjęciu ostatecznej decyzji o rozpoczęciu szkolenia jest lot zapoznawczy. Podczas niego zajmujemy miejsce w statku powietrznym, a doświadczony instruktor wykonuje podstawowe manewry. Przyglądamy się pracy wszystkich urządzeń, ogólnemu zarysowi lotu – cały proces pozwala na lepsze zrozumienie, czym tak naprawdę jest latanie samolotem. Może się bowiem okazać, że nie czujemy się w kabinie swobodnie i będziemy zmuszeni zrezygnować z dalszego etapu szkolenia. Jeżeli jednak nie poczujemy żadnego dyskomfortu, a przebywanie w powietrzu okaże się wielką radością i spełnieniem marzeń – warto kontynuować naukę. Należy jednak ostudzić wielki zapał entuzjastów latania – by zostać pilotem, trzeba przyswoić ogromną wiedzę. Przekłada się to na wiele godzin spędzonych na zajęciach teoretycznych. Dopiero ich ukończenie pozwoli na przejście do praktyki. Pilot to niesamowicie odpowiedzialne zajęcie, wymagające sporego obeznania i wysokich kwalifikacji. W samolocie nierzadko dochodzi do niespodziewanych sytuacji, które wymuszają podjęcie odpowiednich działań. Umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i zdecydowanie są więc jednymi z kluczowych cech dobrego pilota.

Latanie bez silnika

Jak się okazuje, szkolenia lotnicze dotyczą wielu różnych statków powietrznych. Niekoniecznie musimy decydować się na wybór typowego samolotu, wyposażonego w silnik. Bardzo popularne i zalecane w początkowych etapach przygody z lataniem są szybowce. To niezwykłe konstrukcje, które pozwalają na długotrwały lot bez napędu i paliwa. Startujący za pomocą wyciągarki lub samolotu holującego szybowiec, porusza się w powietrzu jedynie dzięki sile nośnej działającej na skrzydła. Jeśli zaś nie chcemy latać w zamkniętej kabinie, powinniśmy zainteresować się balonem. Ten niezwykle widowiskowy statek powietrzny również nie posiada silnika, a pilot znajduje się w gondoli, która podwieszona jest do odpornej na wysokie temperatury powłoki. Szkolenie balonowe pozwala na latanie w wyjątkowym stylu. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych opcji przebywania w powietrzu. Warto zatem dokładnie zastanowić się, który element lotnictwa interesuje nas najbardziej. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować odpowiednie szkolenie, zgodne z naszymi zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz