Artykuł sponsorowany

Po kablu do sieci, czyli systemy teleinformatyczne w Twojej firmie

Po kablu do sieci, czyli systemy teleinformatyczne w Twojej firmie

Od usług teleinformatycznych, które wybierzemy dla naszej firmy, zależy, czy w przyszłości nie będziemy mieli problemów z dostępem do Internetu i z łącznością wewnątrz firmy. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, powinniśmy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Tradycyjne rozwiązanie

Jeszcze niedawno wybór sposobu podłączenia do Internetu dla przedsiębiorców był dość oczywisty – większość z nich decydowała się na tradycyjne stałe łącze, które zapewniało pewny i szybki dostęp do sieci. Było też rozwiązaniem tańszym niż Internet mobilny, który do niedawna nie cieszył się najlepszą opinią. Użytkownicy Internetu doprowadzonego „po kablu” cenią sobie jego stabilność. Stałe łącze daje gwarancję połączenia z siecią, a w przypadku Internetu mobilnego wiele zależy od tego, jaki jest zasięg w miejscu, w którym akurat przebywamy. Prowadząc firmę, która funkcjonuje stacjonarnie, lepiej więc wybrać tradycyjne, stałe rozwiązanie.

Kiedy mobilnie?

Rozwój technologii sprawia, że pojawia się coraz więcej możliwości dostępu do Internetu. Dlatego – pamiętając o zaletach stałego łącza – nie trzeba od razu rezygnować z rozwiązań mobilnych. Z każdym rokiem Internet mobilny staje się szybszy i tańszy. Coraz większy obszar Polski jest objęty dostępem do LTE – najszybszego standardu bezprzewodowego przesyłu danych. Internet mobilny może się okazać przydatnym, choćby tymczasowym rozwiązaniem, w miejscu, w którym nie ma dostępu do sieci „po kablu”. Oczekując na powstanie odpowiedniej instalacji telekomunikacyjnej, możemy z powodzeniem używać sieci, dzięki dostępowi do LTE. To także dobre dodatkowe rozwiązanie dla osób, których praca wymaga częstych wyjazdów. Mając stałe łącze w biurze, możemy dodatkowo posiadać także Internet mobilny, z którego korzystamy w podróży.

Nowoczesne rozwiązania

Najnowocześniejszą wersją „stałego łącza” są sieci światłowodowe. Światłowód łączy centralę bezpośrednio z siedzibą firmy, dzięki czemu między dostawcą a odbiorcą Internetu nie ma żadnych barier, które mogłyby spowalniać jego działanie. Inną zaletą światłowodu jest to, że przy jego zastosowaniu transfer danych jest właściwie nieograniczony – niezależnie, jak duże pliki będziemy wysyłać, jak ogromną ilość danych pobierać z sieci, połączenie światłowodowe wszystko to udźwignie, bez negatywnego wpływu na prędkość transmisji danych. Kabel światłowodowy wykonany jest ze szkła z domieszką tworzywa sztucznego. Jest przezroczysty, a dane przekazuje za pomocą światła. To najnowocześniejsza technologia teleinformatyczna, gwarantująca firmie usługi internetowe na najwyższym poziomie. Jest jednak droższa od klasycznego „stałego łącza”, a gotowe sieci światłowodowe występują na razie jeszcze w niewielu miejscach. Przedsiębiorstwem specjalizującym się w systemach teleinformatycznych i sieciach komputerowych jest firma Ab Core Radosław Korsak. Pracownicy Ab Core to osoby doświadczone, specjalizujące się w najnowszych technologiach. Warto skorzystać z ich porad, zastanawiając się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w naszej firmie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz