Materiał Partnera

Po czym rozpoznasz dobry warsztat samochodowy?

Po czym rozpoznasz dobry warsztat samochodowy?

Każdy kierowca marzy o tym, aby podjąć stałą współpracę z solidnym i tanim warsztatem samochodowym. Tych w Polsce działa około siedemnaście tysięcy. Warto jednak wiedzieć, że według statystyk z roku na rok coraz więcej z nich upada, czego efektem jest brak modernizowania swoich struktur, a także wykorzystywanej technologii. Dzisiaj przewagę na rynku uzyskują tylko zakłady wyróżniające się innowacyjnością.

Elektronika samochodowa

Wiele zakładów samochodowych nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom klientów w związku z serwisem elektroniki pojazdów. Wymaga to bowiem zatrudniania bardzo szeroko wykwalikowanych pracowników, a także posiadania nowoczesnych parków serwisowych. Tym wyróżnia się właśnie Auto-Service Mielce, gdzie w ramach elektroniki pojazdów wykonywane są między innymi montaże blokad alkoholowych, autoalarmów, zamków centralnych, czujników i kamer cofania, czy też naprawy rozruszników, alternatorów, pilotów, układów sterowania silnika ABS, ESP oraz poduszek powietrznych.

Naprawy mechaniczne

Oczywiście dobry zakład mechaniki pojazdów powinien wyróżniać się przede wszystkim szeroką ofertą napraw mechanicznych. Tutaj warto wiedzieć, że nie wszystkie są jednak przygotowane na obsługę serwisową wszystkich układów aut (zapłonowego, zasilania, chłodzenia, klimatyzacji, kierowniczych, zawieszenia, elektrycznych, elektronicznych), a także ich podzespołów. Zawsze należy zatem sprawdzić opinie innych klientów w Internecie, bądź zapoznać się z ofertą na stronie internetowej danego warsztatu. Informacje w Sieci o swojej działalności prowadzą tylko najlepsze punkty serwisowe.

Samochody zastępcze

Istotnym punktem działalności najlepszych warsztatów samochodowych, jest udostępnianie swoim klientom samochodów zastępczych. Niewielki odsetek zakładów mechaniki pojazdów, jest w stanie zapewnić tego typu udogodnienia. Szczególnie są one korzystne w przypadku całościowej renowacji auta, czy też w przypadku reperacji pojazdów po kolizjach, czy groźniejszych wypadkach komunikacyjnych. Warto wiedzieć, że dzisiaj można domagać się od towarzystwa ubezpieczeniowego pokrycia kosztów wynajmu samochodu zastępczego w tamach polisy OC.

Usługi dodatkowe

Warto zwrócić również uwagę na usługi dodatkowe, które podwyższają standardy danego warsztatu samochodowego. Najlepsze z nich idą w stronę pomocy drogowej, pośrednika ubezpieczeniowego OC i AC, sklepu z częściami, czy też profesjonalnej wypożyczalni aut i przyczep. Ostatnia usługa szczególnie pokazuje jakość danego zakładu, który w ten sposób sygnalizuje, że zaufanie do klienta i jego pełen komfort to najważniejsze wyznaczniki polityki prowadzonej działalności.  

Opracowanie:
Mielec, Warszawska 1a
tel. 17 583 47 62
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz