Artykuł sponsorowany

Po czym poznać dobrego tynkarza?

Po czym poznać dobrego tynkarza?

Podczas budowy domu konieczne jest idealne wykończenie ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych, aby wyglądały one tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Warto więc pomyśleć o zatrudnieniu odpowiedniej oraz doświadczonej w tym zakresie osoby, która także przestrzega wszelkich zasad budowlanych. Tylko dzięki temu zyskamy pewność, że nasz dom będzie wyglądał estetycznie i zostanie solidnie wykończony.

Czym zajmuje się tynkarz?

Wbrew pozorom zawód tynkarza nie kończy się tylko na położeniu gotowej masy tynkarskiej. Do jego obowiązków należy także analiza rysunków, odpowiednie zadbanie o podłoża przed rozpoczęciem pracy, przygotowanie zapraw do tynkowania a także obsługa i konserwacja maszyn, które są używane do tynkowania. Dobry tynkarz powinien także zadbać o wszelkie ubytki w różnego rodzaju tynkach.

Jak znaleźć dobrego tynkarza?

Decydując się na poszukiwanie kogoś, kto wykonuje usługi tynkarskie, warto poczytać najpierw opinie wcześniejszych klientów danej firmy, aby przekonać się, czy jest to właśnie ta osoba, której szukamy. Warto także zwrócić uwagę na jego doświadczenie w pracach budowlanych oraz wiedzę z zakresu BHP a także zadbać o czystość w miejscu pracy. Dobry tynkarz powinien znać również fundamentalne zasady, dzięki którym wszystko pójdzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami:

  • Odpowiednie produkty to podstawa. Bardzo ważną rzeczą jest aby wszystkie materiały, których używa tynkarz były oznaczone symbolem "CE" lub "B" co oznacza, że produkt spełnia wszelkie normy techniczne. Drugą fundamentalną sprawą jest data przydatności tynku.
  • Dobre przygotowanie podłoża. Ściany, na które nakładamy tynk, powinny być równe, suche i nie pylące dlatego, iż tynk, który zostanie położony na wilgotną powierzchnię doprowadzi do odspojenia. Jak mówi nam fachowiec z firmy Usługi tynkarskie. Krzysztof Lass, przed przystąpieniem do pracy ze ścian usunięte powinny zostać także wszelkie rysy, nierówności i zanieczyszczenia. Podłoże przed nałożeniem tynku powinno także zostać zagruntowane.
  • Zwracać uwagę na zalecenia producenta. Musimy pamiętać, aby zaprawa tynkarska nie była łączona z żadnym innym materiałem niż ten, który jest opisywany przez producenta na opakowaniu, ponieważ może to doprowadzić do przebarwień lub złego związania się materiału. Masę tynkarską należy także nakładać odpowiednimi narzędziami (np. Pacą ze stali nierdzewnej).
  • Praca przy odpowiedniej pogodzie. Bardzo ważne jest także to, by tynk nakładać w odpowiednich warunkach pogodowych, ponieważ temperatura niższa niż +5°C może doprowadzić do zmrożenia tynku oraz powstawania przebarwień. Zbyt wysoka temperatura także nie służy ponieważ przy ponad 25°C tynk będzie zasychał na ścianach zbyt szybko, przez co zostanie nałożony nierównomiernie. Nie powinno się również kłaść tynku przy dużej wilgotności ze względu na ryzyko doprowadzenia do utraty wytrzymałości oraz przebarwieniami.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz