Po czym poznać dobrą hurtownię artykułów metalowych?

Po czym poznać dobrą hurtownię artykułów metalowych?
Artykuły metalowe mają szerokie zastosowanie zarówno w drobnych, domowych remontach i naprawach, jak i na dużych placach budowy. Gdy prowadzona jest duża inwestycja, często inwestorzy od razu dokonują zakupów w hurtowni, pomijając kanał detaliczny. W takim przypadku ważne jednak, żeby znaleźć dobrą hurtownię.

Cechy dobrej hurtowni

Na polskim rynku funkcjonuje bardzo wiele hurtowni oferujących artykuły metalowe. Różnią się od siebie często nie tylko cenami i wielkością, ale także zakresem sprzedawanego asortymentu. Jak w takim razie znaleźć dobrą hurtownię i czym powinna się ona charakteryzować?
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, czy wybrana hurtownia oferuje jakieś udogodnienia dla klienta. Może to oznaczać na przykład atrakcyjne upusty przy większych zamówieniach, akceptowanie form płatności w postaci przelewu, odraczanie płatności, ułatwienia w transporcie zamówionego towaru - darmowy dowóz lub przynajmniej dowóz samochodem hurtowni. Jednak najistotniejszym czynnikiem określającym, czy wybrana hurtownia jest dobra, jest wielkość proponowanego asortymentu, jego wysoka jakość i możliwość szybkiego zamówienia aktualnie brakujących na stanie towarów. W dobrej hurtowni artykułów metalowych nie powinno brakować poniżej wymienionych produktów.

Gwoździe, wkręty, śruby

To w rzeczywistości asortyment podstawowy i najczęściej używany, zarówno przy drobnych pracach, jak i zakrojonych na dużą skalę. Asortyment gwoździ powinien być jak najszerszy, obejmując ogromną grupę gwoździ budowlanych, stolarskich, bednarskich, a także specjalnych. Ogromny powinien być również wybór śrub, bo ich rodzajów także jest bardzo wiele. Nie może zabraknąć także wkrętów, prętów gwintowanych, haków wkręcanych, nitów czy różnego rodzaju złączy.

Kołki i kotwy

To kolejna grupa asortymentowa często wykorzystywana w remontach i na budowach. W tym segmencie nie powinno zabraknąć elementów odpowiednich do mocowania w różnych materiałach (np. płyty GK, styropianu, pustaka itd.). Do wyboru powinny być kołki, dyble i kotwy o różnej grubości i długości.

Nakrętki, podkładki, zaślepki

To również podstawowy asortyment, ale ważne jest, żeby w tym segmencie także można było wybierać pomiędzy różnymi wariantami. Samego rodzaju nakrętek wiele, od sześciokątnych, koronowych, czterokątnych, rowkowych, po skrzydełkowe, teowe, trójkątne i inne. Podobnie jest z podkładkami, które można podzielić na zwykłe, zabezpieczające przed odkręcaniem lub wyrównujące, a także z zaślepkami.

Łańcuchy, liny, taśmy

W dobrej hurtowni nie może zabraknąć szerokiego asortymentu z tego segmentu. Ważny jest duży wybór łańcuchów (np. pierścieniowe, drabinkowe, płytkowe i inne), do tego różnej grubości liny stalowe, sznurki, akcesoria do lin i łańcuchów, taśmy, rzepy, druty i obejmy zaciskowe.

Profile i akcesoria

W tym przypadku nie powinno zabraknąć zróżnicowanych profili aluminiowych (np. ceowników, kątowników, płaskowników), mosiężnych (np. prętów, rur), PCV, stalowych, ale również arkuszy blach (np. gładkich, tłoczonych, siatkowych) i akcesoriów do profili (np. łączników, zatyczek).

Inne

W szerokim asortymencie nie powinno również zabraknąć takich produktów jak kółka (np. do taczek), sprężyny (np. rozciągliwa, kompresyjna), haczyki ścienne, różnego rodzaju zawieszki i zaczepy. Dobrze, jeśli w wybranej hurtowni można jeszcze bez problemu kupić artykuły BHP, jak pasty do rąk, rękawice robocze, okulary ochronne i płaszcze przeciwdeszczowe. 
Warto pamiętać, że wszelkie prace powinny być prowadzone zgodnie z przepisami prawa oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów BHP (źródło:isap.sejm.gov.pl). Dobra hurtownia to taka, w której znaleźć można wszystkie potrzebne produkty z wybranego asortymentu i w której bez problemu możemy również uzyskać wsparcie merytoryczne na temat wyboru najlepszych rozwiązań w zakresie prac remontowych, budowlanych i montażowych.
Opracowanie:
Martyna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży

Polecane firmy

Głównym profilem naszej działalności jest wytwarzanie konstrukcji z tworzyw sztucznych oraz metali....
Duże doświadczenie, jakie uzyskaliśmy, dzięki niemal 30-letniej praktyce zawodowej sprawia, że nasi...