Materiał Partnera

Po czym poznać awarię silnika w samochodzie

Po czym poznać awarię silnika w samochodzie

Silnik samochodu jest tym elementem, który napędza tak naprawdę cały pojazd, oraz wspomaga elektronikę. Jeżeli nie dbamy o niego odpowiednio, może przestać działać tak, jak powinien, co może oznaczać dla nas nie tylko spore zagrożenie w trasie, ale również zauważalną stratę dla portfela. Można jednak zapobiec ogromnym wydatkom, reagując odpowiednio wcześnie na niepokojące znaki, jakie daje nam pojazd. Jakie są objawy awarii silnika w samochodzie?

Krztuszenie się silnika

Jeżeli mamy problem z włączeniem silnika, lub zauważamy, że przy niższych obrotach samochód szarpie i pracuje nierówno, powinniśmy sprawdzić jak mają się nasze kable wysokiego napięcia, ponieważ przetarta izolacja często może być winowajcą. Może być to również awaria świec, czy cewki zapłonowej, a w niektórych przypadkach po prostu uszkodzenie elementów takich jak przepływomierz.

Znikanie oleju silnikowego

Jeżeli kiedykolwiek zauważymy, że nasz silnik w bardzo szybkim tempie potrafi zostać pozbawiony prawidłowej ilości oleju, powinniśmy udać się z tym problemem do mechanika. Jednak, jesteśmy w stanie samodzielnie sprawdzić niektóre elementy,  w tym szczelność, możemy to zrobić. Jednak do rozpoznania np. awarii turbosprężarki zazwyczaj niezbędny będzie profesjonalista.

Płyn chłodniczy bulgocze

Uszkodzenie uszczelki pod głowicą może prowadzić do przegrzania się naszego silnika, powinniśmy więc zamówić lawetę, która przetransportuje nasz samochód do warsztatu, w przeciwnym razie nie powinniśmy go dłużej eksploatować, ponieważ grozi to znacznie poważniejszym uszkodzeniem całej jednostki.

Nierówna praca silnika na biegu jałowym

Zauważając falowanie obrotów na jałowym biegu, nie możemy niestety określić od razu, w czym tkwi problem - zazwyczaj konieczna jest interwencja mechanika. Wzrastanie i opadanie obrotów silnika może świadczyć o uszkodzonym silniczku krokowym, zanieczyszczenia znajdujące się w przepustnicy, układ wtryskowy czy też zatkany filtr powietrza. Problem ten występuje dość często w samochodach z LPG, czyli instalacją gazową.

Check Engine - co oznacza

Check Engine to kontrolka, która wzbudza strach w niejednym kierowcy. Nie możemy sobie z tym poradzić samodzielnie, chyba, że posiadamy specjalny sprzęt diagnostyczny. W przeciwnym razie musimy od razu udać się do warsztatu, ponieważ nie wiadomo, czy jest to błahostka, czy poważna sprawa. Lepiej dmuchać na zimne, po co ryzykować zdrowiem naszym, pasażerów i żywotnością naszej jednostki napędowej?

Jeżeli będziesz potrzebował różnego rodzaju części zamiennych do samochodu, skorzystaj z oferty firmy Sklep Przemysłowo-Motoryzacyjny Tomasz Błęcki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz