Materiał Partnera

Po co używane są worki piankowe w transporcie?

Po co używane są worki piankowe w transporcie?

Ich zadaniem jest ochrona transportowanych produktów i przesyłek. Choć wyglądają niepozornie, to ich działanie jest doceniane przez coraz większą liczbę osób. Są idealnym wypełniaczem, który z powodzeniem można stosować zarówno w domu, jak i w swojej firmie. Takie opakowania zabezpieczające są proste w użyciu i nie wymagają żadnych urządzeń czy maszyn.

W jaki sposób działają worki piankowe?

Worki piankowe to opakowania zabezpieczające podczas przewozu towarów – bez względu na ich wielkość, kształt czy ciężar. Worki piankowe chronią powierzchnię produktów przed zarysowaniem i są miękkie w dotyku. Dopasowują się do kształtu poszczególnych towarów, powiększając swą objętość nawet 27-krotnie, oraz do wolnej przestrzeni w opakowaniu. Przesyłka z ich użyciem jest bardzo estetycznie zapakowana.

Do użycia worków piankowych nie są wymagane jakiekolwiek dodatkowe osprzęty. To w pełni manualne rozwiązanie. Wystarczy nacisnąć i ręcznie wymieszać dwa składniki pianki – uciskając je średnio 10-20 razy. Kolejnym krokiem jest umieszczenie worka piankowego w pustym kartonie, zanim jeszcze nastąpi proces pęcznienia pianki. Gdy worek piankowy zacznie powiększać swą objętość, należy położyć na nim produkt i poczekać, by umożliwić pokrycie go pianką. Następnie konieczne jest położenie drugiego worka – uaktywnionego – i dokładne zamknięcie klapy, by pianka nie wymknęła się spod kontroli.

Zalety stosowania worków piankowych

Niektóre osoby mogą zastanawiać się, co dają worki piankowe, szczególnie widząc je po raz pierwszy. Oczywiście zalety worków piankowych są nieocenione w porównaniu z innymi opakowaniami zabezpieczającymi, które niekoniecznie mogą spełniać się w 100 procentach w tej roli.

Jak mówi specjalista z firmy Logispak Sp. z o.o. Sp.k., worki piankowe, oprócz łatwości zastosowania, są bardzo szybkie – wystarczy kilka sekund i przesyłka jest gotowa do wyruszenia w drogę. Brak konieczności stosowania dodatkowych urządzeń sprawia, że można stosować je w każdym miejscu, niezależnie od dostępności gniazdka elektrycznego. Kluczowym atutem jest uniwersalność worków piankowych – można je stosować do ochrony każdego produktu, nawet najbardziej delikatnego.
Opracowanie:
Plewiska, Grunwaldzka 519E lok. 4
tel. 609 345 222
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz