Materiał Partnera

Płyty meblowe – jakie są ich rodzaje?

Płyty meblowe – jakie są ich rodzaje?

Ze względu na malejące zasoby lasów, a rosnące zapotrzebowanie na drewno istnieje konieczność znalezienia substytutu tego naturalnego materiału. Dzięki ludzkiej pomysłowości wspartej nowoczesną technologią udało się wynaleźć produkty, które świetnie nadają się do tworzenia mebli, a jednocześnie nie narażają na straty środowiska naturalnego. Każdy, komu na tym zależy, powinien zainteresować się płytami meblowymi. Jakie są ich rodzaje?

Płyty konstrukcyjne i izolacyjne

Płyty drewnopochodne należy zasadniczo podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczamy wszystkie płyty, których zadaniem jest pełnienie funkcji konstrukcyjnej lub izolacyjnej. Do drugiej zaś płyty, mające pełnić przede wszystkim funkcję estetyczną – nadającą się do wystroju wnętrz. Choć wyraźny podział, umożliwia dość płynne poruszanie się w tej strukturze nawet mniej doświadczonym klientom, to niuanse powodują, że przed zakupem powinno się poprosić o pomoc specjalistów. Zakup i doradztwo płyt konstrukcyjnych i izolacyjnych możliwy jest w specjalistycznych hurtowniach płyt meblowych. Doskonałym przykładem jest tutaj firma Metalmex. Hurtownia jest jedną z najdłużej działających i najlepiej wyposażonych hurtowni w swojej branży. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego z klientów oraz zakresem usług, które świadczy. Mowa tu o oklejaniu i cięciu płyt.

Do płyt, pełniących funkcję konstrukcyjną i izolacyjną z pewnością należy zaliczyć płyty OSB, płyty wiórowe surowe, płyty stolarskie, czy specjalistyczne płyty ognioodporne. Ostatnie z wymienionych płyt często stosuje się w konstrukcji budynków użyteczności publicznej oraz wszędzie tam, gdzie nawet chwilowe powstrzymanie ognia ma kluczowe znaczenie. Ogromny asortyment i szeroka gama usług świadczonych przez hurtownie płyt meblowych jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Płyty meblowe dekoracyjne

Do urządzenia mieszkania w niepowtarzalny sposób z pewnością przydadzą się płyty meblowe, pełniące funkcję dekoracyjną. Zalicza się do nich przede wszystkim płyty laminowane, płyty akrylowe, płyty fornirowane, płyty kompaktowe HPL, płyty HDF oraz płyty mineralne, a ostatnio również sklejka meblowa, po którą szczególnie chętnie sięgają designerzy.

Materiały te od lat cieszą się powodzeniem w oryginalnej aranżacji wnętrz. Znajdują swoje miejsce przede wszystkim w branży meblarskiej. Wykonuje się z nich fronty meblowe, fronty lakierowane, blaty stołowe, blaty kuchenne. Jednym słowem wszystko, dzięki czemu zupełnie zwykłe pomieszczenie, jakim jest kuchnia, może stać się obiektem zazdrości wielu osób. Płyty meblowe, spełniające funkcję estetyczną należy stosować jedynie do aranżacji wnętrz. Nie są one tworzone z myślą konstruowaniu  budynków, dlatego nie należy stosować ich do celów budowlanych.

Opracowanie:
Wysogotowo, Wierzbowa 162
tel. 61 868 22 78
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz