Materiał Partnera

Płyty betonowe idealne do ogrodu – na podjazd, ścieżki, donice i ogrodzenie

Płyty betonowe idealne do ogrodu – na podjazd, ścieżki, donice i ogrodzenie

Płyty betonowe są idealnym materiałem do ogrodu. Trwałe i wytrzymałe, mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Będą stanowić doskonały materiał na ścieżki i podjazdy. Betonowe ogrodzenie przetrwa próbę czasu i będzie odporne na mechaniczne uszkodzenia, a betonowe donice doskonale zaprezentują się w modernistycznie zaaranżowanym ogrodzie.

Płyty betonowe coraz częściej i chętniej wykorzystywane są w ogrodach ze względu na różnorodne możliwości ich zastosowania. Trwałe i odporne, mogą imitować inne materiały i mogą być stylizowane na stare elementy wystroju. Przyjrzyjmy się bliżej zastosowaniom płyt betonowych.

Ścieżki i podjazdy

Płyty betonowe doskonale sprawdzą się jako materiał na ścieżki i podjazdy, głównie ze względu na ich trwałość oraz wytrzymałość. Ponadto są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, a także bardzo łatwe w układaniu. Bez trudu dopasujemy je do niemal każdego ogrodu, gdyż fakturą i barwą mogą przypominać kamień: piaskowiec, wapień lub trawertyn, drewno lub ceramikę. Wierzchnia warstwa może być pokryta naturalnym kruszywem, czyli granitem, bazaltem lub piaskiem kwarcowym. Płyty betonowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy tworzyć z nich wymyślne, geometryczne wzory.

Omawianego rodzaju płyty układa się na kilkucentymetrowej warstwie piasku, bez konieczności kładzenia krawężników. Dodatkowa impregnacja zapobiegnie pojawianiu się wykwitów, a także wnikaniu brudu w powierzchnię.

Donice

Kolejnym ogrodowym zastosowaniem płyt betonowych są donice. Będą odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Ciężkie i trwałe nie przewrócą się nawet podczas silnych podmuchów wiatru, jak doniczki plastikowe. Co więcej, donice betonowe nie kumulują w sobie ciepła, stwarzając tym samym doskonałe warunki do rozwoju roślin.  Ponadto występują w różnych rozmiarach, kolorach oraz kształtach. W sklepach internetowych takich jak New Garden Style, będziemy mieli możliwość zakupu donic prostokątnych, kwadratowych lub okrągłych.

Ogrodzenia

Decydując się na betonowe elementy w ogrodzie, warto jest wykorzystać ten materiał także na ogrodzenia. Są nie tylko trwałe i wytrzymałe, lecz także estetyczne. Ponadto takie ogrodzenia będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne i niskie temperatury.

Omawiane ogrodzenia wymagają impregnacji, lecz nie tak częstej jak innego rodzaju płoty czy parkany. Wystarczy pokryć je raz na jakiś czas preparatem, wzmacniającym ich właściwości.     

Dodatkową zaletą ogrodzeń betonowych będzie doskonała izolacja akustyczna, gwarantująca większą prywatność, zwłaszcza, jeśli nasza posesja położona jest blisko ruchliwej ulicy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz