Artykuł sponsorowany

Pługi obrotowe. Czy inwestycja może się opłacić?

Pługi obrotowe. Czy inwestycja może się opłacić?
Choć od pewnego czasu da się zauważyć tendencję wzrostu zainteresowania bezorkowymi systemami uprawy roli, to nie ulega wątpliwości, iż przynajmniej na chwilę obecną, nowoczesne technologie nie są w stanie zagrozić pozycji klasycznych pługów. W tym przypadku rolnicy mają do wyboru wiele różnego rodzaju propozycji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się jednak niezwykle praktyczne pługi obrotowe. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie są korzyści wykorzystania pługa obrotowego?


Pługi obrotowe, choć są uważane za rozwiązanie relatywnie nowe, to zdążyły już udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że ich wykorzystanie stanowi najlepszą gwarancję efektywne i sprawnie wykonanej pracy. Doskonałe rezultaty możliwe są dzięki temu, że na polu zaoranym pługiem obrotowym nie dochodzi do powstania bruzd, w których jak wiadomo – uzyskuje się mniejszy plon. Bruzdy stanowią również poważną przeszkodę podczas wykonywania innych czynności agrotechnicznych takich jak m.in. koszenie kombajnem. Pługi tego typu umożliwiają także zredukowanie spalania paliwa, co akurat we współczesnym rolnictwie ma znaczenie strategiczne.

Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do czynienia ze zautomatyzowaną maszyną rolniczą, jej zastosowanie wiąże się oczywiście ze sporą oszczędnością czasu. Aby w pełni wykorzystać jej potencjał, trzeba jednak pamiętać o tym, żeby ciągnik został wyposażony w wydajny system hydrauliczny. W przeciwnym razie podniesienie i obrót urządzenia będą trwały niezwykle długo, co w zasadzie poddaje sens jego posiadania. Taki stan rzeczy wynika głównie z dużej masy pługa. Są one bardzo ciężkie, a ich waga wynosi od 800 do nawet 1500 kilogramów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Pługi obrotowe i ich wady


Niestety, jak to zwykle bywa w przypadku urządzeń, które świetnie wykonują powierzone im zadania i dodatkowo zapewniają doskonały komfort obsługi, zazwyczaj sporo do życzenia pozostawia ich cena. Nie inaczej jest z pługami obrotowymi. Rolnicy muszą liczyć się z tym, iż nowy pług tego typu może kosztować od 20 do nawet 40 tysięcy złotych. Dla porównania standardowy pług zagonowy kosztuje około 5 tysięcy. Jak się jednak okazuje, wysoka cena nie musi być postrzegana w kategoriach przeszkody nie do przejścia. Bardzo ciekawą i przede wszystkim tańszą alternatywą jest zakup maszyny z rynku wtórnego. Aby jednak nie narażać się na zupełnie niepotrzebne ryzyko, w kwestii tej zaufać można jedynie najlepszym dystrybutorom.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Agro-Lech, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejście do każdego zlecenia w sposób indywidualny, ugruntowała sobie pozycję najrzetelniejszej w regionie. Klienci mogą liczyć tutaj na niezwykle rozbudowaną ofertę asortymentową dotyczącą maszyn używanych. To doskonała opcja dla wszystkich tych, którym zależy na najwyższej jakości sprzęcie w atrakcyjnych cenach.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz