Materiał Partnera

Plecaki turystyczne idealne dla dzieci

Plecaki turystyczne idealne dla dzieci

Plecak turystyczny dla dziecka? Wielu rodziców zastanawia się, jaki model powinno wybrać, aby pociecha bezpiecznie mogła cieszyć się wycieczkami. Podczas wyboru odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii – podobnie jak w przypadku plecaka dla osoby dorosłej. Ważna będzie jakość wykonania czy zastosowany materiał. Jakie plecaki turystyczne są idealne dla dzieci? 

Odpowiedni plecak dla dziecka – dlaczego warto sięgnąć po najlepsze produkty?

Wygodne podróżowanie może odbywać się wyłącznie z odpowiednio dobranym plecakiem turystycznym. To właśnie od niego zależy komfort podczas wycieczek. Dla dziecka jest to szczególnie ważne, ponieważ ciągle rośnie, a źle dobrany plecak może odbić się na jego zdrowiu. Dlaczego w ogóle warto zdecydować się na plecak turystyczny dla dziecka? Głównie ze względu na kilka istotnych elementów. Jak zauważa specjalista z firmy Dreptaki - Marek Fabiański: Jest to przede wszystkim możliwość spakowania wielu rzeczy, dzięki wielu przegródkom, kieszonkom. Ponadto sprawdzi się idealnie na obozach oraz koloniach zamiast ciężkiej torby, którą dziecko musiałoby dźwigać w rękach, co jest bardzo niewygodne. Model turystyczny jest zaprojektowany tak, aby odpowiednio rozkładać ciężar na plecach dziecka oraz chronić jego kręgosłup przed nadmiernym przeciążeniem - dodaje.

Plecak turystyczny – wybór odpowiedniego modelu

Wybór plecaka turystycznego dla dziecka nie powinien być decyzją podjętą pod wpływem impulsu. Należy pamiętać, że musi być dopasowany do konkretnej osoby. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

  • Najlepiej, jeżeli plecak jest dopasowany do wycieczki, na którą dziecko się wybiera – jest to niezwykle ważna kwestia podczas wyboru plecaka. Jeżeli dziecko wybiera się np. na obóz wędrowny, podczas którego będzie pokonywało pieszo duże odległości z obciążeniem, warto rozejrzeć się za w pełni oprzyrządowanym modelem, wyposażonym m.in. w pas biodrowy lub piersiowy oraz pokrowiec przeciwdeszczowy; z kolei w sytuacji, gdy plecak ma służyć tylko do przetransportowania bagażu w miejsce wypoczynku samochodem lub pociągiem, można pozwolić sobie na mniej rozbudowaną wersję.
  • Wybór plecaka turystycznego dla dziecka powinien być również uzależniony od jego wzrostu oraz postury. Źle dobrany model, np. za duży, przytłoczy dziecko oraz sprawi, że jego kręgosłup będzie wystawiony na zbyt duże obciążenie.

Mając na uwadze powyższe uwarunkowania, przyjęto podział na trzy rodzaje plecaków dla dzieci, w zależności od wieku:

  • plecaki turystyczne dla przedszkolaków – plecaki te nie powinny mieć większej pojemności niż 10 litów, czyli stosunkowo niewiele, jednak dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny dźwigać zbyt wielu ciężarów,
  • plecaki turystyczne dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat – posiadają pojemność do 18 litrów i są w stanie pomieścić więcej przydatnych rzeczy,
  • plecaki turystyczne dla nastolatków – nie mają ustalonej górnej granicy pojemności, jednak należy pamiętać, aby wybierając plecak mieć na uwadze dobro dziecka oraz to, ile jest w stanie udźwignąć.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz