Artykuł sponsorowany

Płaska dachówka betonowa, czyli jak zadbać o nowoczesny wygląd połaci?

Płaska dachówka betonowa, czyli jak zadbać o nowoczesny wygląd połaci?

Nie da się ukryć, że dachówki typu płaskiego od kilku dobrych lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem i biją wszelkie rekordy sprzedaży. I choć wstępnie kojarzone były jedynie z produktami ceramicznymi, to bardzo szybko okazało się, że ciekawą alternatywą dla tego rozwiązania mogą być znacznie tańsze dachówki betonowe. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Czym charakteryzują się płaskie dachówki betonowe?

Wielu inwestorów wciąż postrzega dachówki cementowe jako gorsze od swoich odpowiedników produkowanych z naturalnej gliny. Rzeczywiście – trudno nie zgodzić się z tym, iż sam materiał zasadniczy uchodzi za mniej szlachetny od ceramiki, aczkolwiek na tym różnice de facto się kończą. Dachówki betonowe charakteryzują się doskonałą wytrzymałością na wpływ warunków środowiskowych takich jak m.in. wilgoć. Wbrew powszechnie panującej opinii nie są również cięższe, ponieważ waga 1 m2 pokrycia w jednym i w drugim przypadku wynosi od 40 do 45 kilogramów. Dachówki wyróżnia także świetna szczelność, a konkretne modele projektowane są jako rozwiązania systemowe.

Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Nie mniej, nie więcej niż to, że inwestorzy otrzymują do swojej dyspozycji kompletne pokrycie składające się m.in. z dachówek funkcyjnych, gąsiorów, trójników, kominków wentylacyjnych oraz estetycznie zaprojektowanych zakończeń kalenic gradowych. Oczywiście wszystkie elementy projektowane są w taki sposób, aby idealnie współgrać z minimalistyczną i elegancją formą dachówki typu płaskiego. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dlaczego płaska dachówka betonowa prezentuje się lepiej na dachu?

Każdy, kto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie miał okazję obejrzeć, w jaki sposób na połaci zachowuje się płaska dachówka ceramiczna, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż to, co zobaczył, nieco odbiega od katalogowych wizualizacji. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi przede wszystkim o problemy z utrzymaniem linii dolnej krawędzi dachówki. Jako że ceramika wypalana jest w temperaturze od 1200 do 1500 stopni Celsjusza, nie da się idealnie przewidzieć skurczu materiału, jaki występuje w piecu.

Dlatego też biorąc pod uwagę fakt, że dachówka betonowa powstaje w procesie odlewania, a nie wypalania, można być absolutnie pewnym, iż będzie się ona prezentowała doskonale zarówno na najprostszych dachach dwuspadowych, jak i kopertowych. Jak słusznie zaznaczają specjaliści z firmy Nowy Dach, w przypadku pokryć typu płaskiego zaleca się wykorzystanie technologii na tzw. mijankę. Pozwoli to uniknąć ewentualnego piętrzenia się wody deszczowej w zamkach podczas silnych ulew.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz