Materiał Partnera

Planujesz wakacje? Wybierz Ustronie Morskie

Planujesz wakacje? Wybierz Ustronie Morskie

Zastanawiasz się, gdzie spędzić wakacje? Jeśli Twoje myśli krążą wokół Bałtyku, zatrzymaj się w Ustroniu Morskim. To miejscowość, która cieszy się popularnością wśród turystów. Sprawdź, jakie atrakcje ma do zaoferowania.

Ustronie Morskie – lokalizacja

Ustronie Morskie jest jedną z bardziej znanych miejscowości letniskowych położonych nad Morzem Bałtyckim – na terenie województwa zachodniopomorskiego (powiat kołobrzeski). Zlokalizowane jest nad Zatoką Pomorską – na Wybrzeżu Słowińskim, rozciągającym się pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Chociaż podróż z południowych zakątków Polski zajmuje nawet 10 godzin, warto tutaj przybyć, by skorzystać z cennych walorów klimatu tej miejscowości. Klimatu, który sprzyja relaksowi i pozwala w pełni odprężyć się.

Atrakcje turystyczne w Ustroniu Morskim

Jako że Ustronie Morskie jest miejscowością turystyczną, na gości czeka wiele atrakcji. Dzięki nim pobyt nad morzem jest jeszcze przyjemniejszy i ciekawszy.
Warto wiedzieć, że dość blisko centrum Ustronia znajdują się umocnienia wojskowe z okresu PRL (niestety niszczejące). Ponadto przechadzając się nadmorskimi lasami, można napotkać schrony oraz działobitnie.
Nieopodal tej miejscowości znajdował się najstarszy polski dąb – Dąb Bolesław, który liczył ok. 800 lat. Niestety został powalony przez wichurę, obejrzeć można już tylko jego pozostałości. Ciekawym pomnikiem przyrody jest Dąb Warcisław, którego wiek datowany jest na 640 lat.
Ponadto na turystów czeka wiele innych atrakcji, do których zaliczyć można m.in. paintball, park linowy, wesołe miasteczka, pole do minigolfa, piracką przygodę, loty widokowe. Na uwagę zasługuje tzw. escape room, czyli ekscytująca zabawa, która polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju w jak najkrótszym czasie.
Planując pobyt w Ustroniu Morskim, warto także wybrać się do Zieleniewa (miejscowości położonej ok. 5 km od Kołobrzegu), by przenieść się na Dziki Zachód. Na turystów czeka moc atrakcji, w tym: przejażdżki quadem, przejażdżki konne, poszukiwanie złota (zabawa dla dzieci) i wiele innych.
W Ustroniu Morskim dostępnych jest mnóstwo ciekawych propozycji rozrywkowych, dzięki czemu nie sposób się nudzić. Wakacje można więc spędzić nie tylko leżąc na plaży.

Znajdź wygodny nocleg

Ustronie Morskie to miejscowość z dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Znajdziesz tutaj zarówno kwatery prywatne, jak i domy wypoczynkowe. Szczególnie to drugie rozwiązanie jest ciekawą opcją z uwagi na całoroczny charakter niektórych ośrodków – taką możliwość proponuje Dom Wypoczynkowy Markus zapewniający bardzo dobre warunki lokalowe w pokojach jedno-, dwu-, trzy- oraz czteroosobowych. Dzięki temu na wakacje można wybrać się z rodziną lub w większej grupie znajomych. Co więcej, na urlop możesz wybrać się przed albo po najgorętszym sezonie letnim. Wówczas nie tylko ominiesz tabuny turystów, ale i skorzystasz z opcji tańszych noclegów (koszty obniżane są przed i po sezonie).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz