Materiał Partnera

Planujesz remont? Zobacz, jak się do niego przygotować

Planujesz remont? Zobacz, jak się do niego przygotować

Remont, zwłaszcza generalny, potrafi na chwilę wywrócić życie do góry nogami. Zanim nasze przysłowiowe cztery kąty nabiorą wymarzonego wyglądu, czekają nas przeprawy przez sterty gruzu, remontowe niespodzianki i dylematy przy wyborze materiałów budowlanych i mebli. Remont to doświadczenie, które pochłania wiele zasobów - czasu, pieniędzy, energii. Dlatego podpowiadamy, jak się do niego przygotować, aby pozostawił po sobie jedynie dobre wspomnienia.

Fachowa ekipa remontowa to podstawa

Jedną z pierwszych decyzji, które należy podjąć, jest wybór wykonawcy remontu. W ramach oszczędności niektórzy decydują się na samodzielne wykonanie prac. Z jednej strony chęć zaoszczędzenia jest zrozumiała, jednak z drugiej, należy uprzedzić, że podczas niemal każdego remontu pojawiają się niespodzianki i nieprzewidziane sytuacje. Aby sobie poradzić z malowaniem, szpachlowaniem, tynkowaniem, elektryką itp, należałoby być specjalistą z każdej z tych dziedzin. Dlatego, jeśli chcemy poradzić sobie z remontem szybko, sprawnie i bez większych problemów, lepiej to zadanie powierzyć specjalistom. Doświadczeni fachowcy są przygotowani na każdą remontową niespodziankę.

Należy jednak podkreślić, żeby nie decydować się na pierwszą lepszą ekipę remontową. Wybierz ludzi z doświadczeniem, profesjonalnym podejściem i dobrymi opiniami. Zrób rozeznanie wśród znajomych i zorientuj się czy mają kogoś do polecenia. Jeśli masz do czynienia z nieznaną firmą, postaraj się sprawdzić jej dotychczasowe realizacje. Pamiętaj też o podpisaniu umowy. Taki dokument powinien zawierać między innymi informację o zakresie prac, ich rozpoczęciu i zakończeniu. Umowa zabezpiecza interesy obu stron, tak więc dobra firma nie będzie miała problemu z jej podpisaniem.

Pomyśl o rzeczach małych, ale ważnych

Jeśli planujesz częściowy remont, pamiętaj o zabezpieczeniu mebli, sprzętu rtv, agd i innych rzeczy. Przygotuj zapas folii malarskiej i taśmy - one będą twoimi sprzymierzeńcami podczas remontu i ułatwią późniejsze sprzątanie. Jeśli planujesz nocować w remontowanym mieszkaniu, pamiętaj o odpowiedniej ochronie, na przykład foliowej zasłonie zamykanej na zamek błyskawiczny.

Profesjonalne usługi remontowe

Poszukujesz rzetelnej ekipy remontowej? Wypróbuj firmę Perfect House Grzegorz Flisiak. Firma posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży zdobyte w kraju i za granicą. Do każdego zlecenia podchodzi z najwyższą dbałością i starannością, po to, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. W jej ofercie znajdziemy również tynkowanie maszynowe, usługi wykończeniowe, sufity podwieszane.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz