Materiał Partnera

Planujesz przeprowadzkę? Zobacz, jak możesz ją sobie ułatwić

Planujesz przeprowadzkę? Zobacz, jak możesz ją sobie ułatwić

Przeprowadzka to zwykle czasochłonne i zwykle stresujące wydarzenie. Pakowanie całego dobytku, decyzje co zostawić, a co wyrzucić, to tylko część zadań, która przed nami stoi. Aby zaoszczędzić sobie czasu, zmartwień i zmęczenia, warto się przygotować do przeprowadzki. Jak to zrobić? Wystarczy odpowiednio wcześniej wykonać kilka ważnych kroków, aby ją usprawnić.

Zacznij od gruntownych porządków

Któż z nas nie posiada rzeczy, które trzyma w szafie lub szafkach, ponieważ ma nadzieję, że jeszcze do czegoś się przydadzą? Prawda jest jednak taka, że bardzo rzadko kiedy po nie sięgamy. Zwykle leżą latami zajmując cenne miejsce. Przeprowadzka to bardzo dobry moment, aby pozbyć się starych papierów, nienoszonych ubrań lub zabawek dziecięcych, po które twoja pociecha już dawno nie sięga. Jeśli rzeczy są jeszcze w dobrym stanie, można je oddać potrzebującym. Jeśli jednak noszą ślady użytkowania, warto je wyrzucić bez sentymentów na śmietnik. Dzięki temu zredukujesz ilość kartonów do przeprowadzki, a w nowym miejscu będziesz posiadać tylko to, co jest naprawdę potrzebne.

Rozejrzyj się za firmą transportową

Dobra firma transportowa to ogromna pomoc w trakcie przeprowadzki. Firmy tego typu oferują różne rodzaje usług: wynajem busa, wnoszenie lub znoszenie mebli i kartonów, a czasem również materiały potrzebne do przeprowadzki, np. kartony, folię bąbelkową itp. Fachowcy wiedzą, jak bezpiecznie przewozić dobytek, aby nic nie uszkodzić. Chętnie również podpowiedzą jak spakować przedmioty szczególnie wrażliwe na uszkodzenia.

Zabezpiecz meble

Transport mebli wymaga ostrożności. Niektóre z nich wymagają demontażu, inne można przewozić w całości. Elementy ruchome lub wrażliwe, należy zabezpieczyć, np. taśmą lub folią bąbelkową.

Zostaw rzeczy najważniejsze pod ręką

Zanim spakujesz wszystko do pudeł, zastanów się, czego będziesz potrzebować od razu po wprowadzeniu się do nowego miejsca. Na pewno przydadzą się nożyczki do rozcięcia taśmy na kartonach, może cieplejsze ubranie na wypadek, gdyby zmieniła się pogoda lub czajnik do zrobienia pierwszej herbaty? Te rzeczy zapakuj do osobnego kartonu lub plecaka i trzymaj w pobliżu.

Profesjonalne usługi transportowe

Poszukujesz dobrej firmy transportowej? Sprawdź ofertę firmy Kevin-Trans Usługi Transportowe Bartosz Żegała. Przedsiębiorstwo pomaga w przeprowadzkach klientom indywidualnym, małym i dużym firmom. Flota samochodowa jest przystosowana do transportu mebli, maszyn, sejfów, a nawet transportu fortepianów. W ofercie firmy są m.in.: przeprowadzki, przeprowadzki biur, transport po Europie, wynajem busa. Klienci mogą liczyć na zaangażowanie, rzetelność i bardzo dobre zabezpiecznie przedmiotów.

Opracowanie:
Prosna 18 lok. 1
tel. 511 075 203
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz