Artykuł sponsorowany

Planowanie przeprowadzki. Etapy postępowania

Planowanie przeprowadzki. Etapy postępowania

Przeprowadzka do nowego mieszkania dla wielu osób może być powodem do wielkiego entuzjazmu. W końcu – wraz z miejscem zamieszkania zmienia się również nasze życie, to otwiera wiele nowych możliwości. Z drugiej strony każdy powinien wiedzieć, że jest to zadanie trudne i dość mozolne, szczególnie jeśli robimy to po raz pierwszy. Poniższy poradnik pozwoli nam zaplanować przeprowadzkę i uniknąć poważniejszych błędów.

Etap pierwszy – porządki w domu

Przygotowania do przeprowadzki powinniśmy rozpocząć od zdecydowania, co chcemy ze sobą zabrać do nowego mieszkania. W każdym domu z pewnością znajdzie się wiele rzeczy, których można się z czystym sumieniem pozbyć. Stare ubrania, w których nie chodziliśmy od lat, nieużywane lub popsute sprzęty elektroniczne, książki, do których nie żywimy żadnego sentymentu – wszystko to stanowi zbędny balast, którego nie warto zabierać ze sobą. Dlatego zanim jeszcze zajmiemy się pakowaniem, dobrze jest przejrzeć zawartość swoich szaf, szafek i szuflad. Wiele z niepotrzebnych rzeczy możemy oddać potrzebującym lub po prostu odsprzedać za pośrednictwem portali ogłoszeniowych – w ten sposób zyskamy nieco pieniędzy, które przydadzą się do przeprowadzki. Pamiętajmy jednocześnie, że wystawianie niepotrzebnych sprzętów takich jak elektrośmieci czy meble przy śmietnikach, choć często praktykowane, jest nielegalne – możemy za to uzyskać pokaźny mandat.

Etap drugi – pakowanie

Skoro pozbyliśmy się niepotrzebnych rzeczy, możemy zabrać się za pakowanie reszty. Co nam się przyda? Z pewnością pudełka kartonowe różnych rozmiarów. Jeśli w domu nie mamy dostatecznej ich ilości warto popytać w pobliskich sklepach, czy nie mają pudełek pozostałych po dostawie towaru. Innym rozwiązaniem jest pożyczenie pudeł od firmy, która zajmie się naszą przeprowadzką. Pakując pudła pamiętamy o kilku zasadach:

  • Ciężkie rzeczy (np. książki) pakujemy do niewielkich pudeł – będzie je wygodniej przenosić

  • Do jednego pudła wkładamy rzeczy z jednej kategorii – np. rzeczy do sypialni czy kuchni. Każde pudełko warto podpisać, co ułatwi nam rozniesienie pudeł do konkretnych pomieszczeń a następnie rozpakowanie ich

  • Rzeczy delikatne, np. naczynia ceramiczne wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, np. przy użyciu papieru lub folii bąbelkowej

  • Zaczynamy od pakowania rzeczy, których używamy rzadko – może się zdarzyć, że pakowanie przeciągnie się, dlatego produkty niezbędne do higieny lub przygotowania posiłków powinny być zawsze na wierzchu.

Do pakowania lżejszych rzeczy, takich jak ubrania, pościel i firanki przydadzą się worki foliowe lub specjalne torby próżniowe.

Sprawdź też: Jak zaplanować przeprowadzkę?

Etap trzeci – transport

Przewiezienie dobytku może okazać się zadaniem bardzo trudnym, szczególnie jeśli przenosimy się daleko, a do zabrania mamy również meble. W takiej sytuacji trudno wyobrazić sobie samodzielny transport przy użyciu zwykłego  samochodu osobowego – dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonej firmy przeprowadzkowej, takiej jak Global Service. Firmy te dysponują odpowiednimi pojazdami o bardzo dużej ładowności oraz dużym doświadczeniem. Pracownicy sami załadują przygotowanie przez nas pudła i sprzęty, a po dostarczeniu na miejsce rozładują w miejscu docelowym. Na przeprowadzkę z firmą powinniśmy umówić się z pewnym wyprzedzeniem – da nam to czas na spakowanie całego dobytku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz