Materiał Partnera

Planetarne mieszalniki do betonu – co trzeba o nich wiedzieć?

Planetarne mieszalniki do betonu – co trzeba o nich wiedzieć?
W zasadzie trudno byłoby wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę bez zastosowania betonu. W zależności od pełnionej funkcji musi się on cechować wyraźnie określonymi parametrami technicznymi. Nie do przecenienia jest zatem kwestia najwyższej jakości. Beton swoje właściwości uzyskuje przede wszystkim podczas procesu mieszania składników. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, szczególnie atrakcyjnie prezentują się mieszalniki planetarne. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto zdecydować się na mieszalniki planetarne?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że wizytówką każdej firmy zajmującej się produkcją betonu, jest nowoczesne zaplecze technologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem specjalistycznych maszyn. Zainwestowanie w mieszalniki planetarne niesie ze sobą wiele bardzo istotnych korzyści. O czym konkretnie mowa? Mieszalniki tego typu wyróżnia przede wszystkim większa powierzchnia dna mieszarki, dzięki czemu warstwa mieszanego materiału jest niższa, a czas samego mieszania, jak i zużycie energii elektrycznej są znacznie mniejsze. W zależności od oczekiwań klienta mieszalniki planetarne mogą być wyposażone w sprzęgła hydrokinetyczne, zapewniające stopniowe i łagodne uruchamianie się maszyny. Ma to ogromny wpływ na żywotność i bezawaryjność całej konstrukcji.

Nie można również nie wspomnieć o tym, iż mieszalniki tego typu mają idealnie dobrany kąt wirujących lemieszy mieszających. Nie ma zatem konieczności instalowania różnego rodzaju mikserów wspomagających. Z praktycznego punktu widzenia zastosowanie mieszalników planetarnych jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich typów betonów. Od suchych, poprzez półsuche, aż na plastycznych kończąc.

Mieszalniki planetarne do betonu – jak wejść w ich posiadanie?

Mieszalniki planetarne do betonu to stosunkowo skomplikowane urządzenia, które wymagają precyzyjnego i rzetelnego serwisowania. Dlatego właśnie, aby cieszyć się ich bezproblemową eksploatacją, należy zlecić przeglądy techniczne i prace naprawcze najbardziej doświadczonym w branży specjalistom, do których zdecydowanie zalicza się firma SMB. Specjaliści zajmą się także regulacją i wprowadzeniem części zamiennych oraz przygotowaniem niezbędnej dokumentacji technicznej.

Aby sprostać wymaganiom wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów, pracownicy firmy wykonawczej przeprowadzą również pierwszy rozruch urządzenia oraz sprawdzą, czy wszystko odbywa się zgodnie ze wcześniej przygotowanymi założeniami. Mieszalniki planetarne do betonu to idealna propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na idealnym połączeniu wydajności zakładu z powtarzalnością najwyższej jakości. Mieszalniki planetarne gwarantują szybkie opróżnienie zbiornika, pełną homogeniczność, prostą konserwację oraz łatwość wymiany części.

Opracowanie:
Smolec, Chłopska 11
tel. 793 431 297
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz