Materiał Partnera

Plac budowy – jak skutecznie i szybko go posprzątać?

Plac budowy – jak skutecznie i szybko go posprzątać?
Zakończenie budowy wymarzonego domu zdecydowanie może stać się powodem do radości. Niemniej jednak przed pełnym świętowaniem i zorganizowaniem przyjęcia dla gości, trzeba zadbać o posprzątanie przestrzeni wokół budynku. Poszczególne etapy prac siłą rzeczy generują oczywiście spore ilości materiałów odpadowych. Z jakimi spotkać można się najczęściej i w jaki sposób szybko się ich pozbyć?

Śmieci na budowie – co konkretnie?

Jeżeli chodzi o zaśmiecenie placu budowy, to każdy inwestor musi zderzyć się z dwoma wyzwaniami. Pierwszym z nich jest ilość materiałów odpadowych. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o gruzie budowlanym, w którego skład wchodzą zarówno elementy betonowe, jak i ceramiczne. Nie można również nie wspomnieć o materiałach dociepleniowych, w tym głównie o styropianach oraz wełnach. Wiele odpadów pochodzi także z prac, wykonywanych przez dekarzy. Są to m.in. resztki papy lub membrany dachowej oraz drobne elementy montażowe.

Sporo problemów sprawić może także drewno, którego używa się de facto na każdym etapie budowy, a zawsze zamawiane jest ono z pewnym naddatkiem. Ilość zalegających materiałów powoduje, że samodzielne posprzątanie placu graniczy wręcz z cudem. Wszyscy ci, którzy spróbują podjąć się tej niezwykle trudnej czynności, na pewno zetkną się z drugim wyzwaniem. Chodzi tu oczywiści o gabaryt niektórych odpadów. Zdarza się, że waga niektórych elementów drewnianych, oscyluje w granicach kilkudziesięciu kilogramów. Co zatem zrobić?

Profesjonalny transport odpadów

Z praktycznego i, co wyda się ważniejsze, z ekonomicznego punktu widzenia, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, zajmujących się transportem odpadów budowlanych. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Trans-Jan, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu jest w stanie zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, rzetelne doradztwo oraz terminowość wykonywanych zleceń. Rozwiązanie takie niesie ze sobą korzyści natury czysto praktycznej.

Bez względu na to, czy chodzi o gruz, złom, ziemię, czy drewno, usunięcie odpadów z placu trwa tak krótko, jak tylko jest to możliwe. Inwestorzy nie muszą przejmować się zaplanowaniem logistyki, a co za tym idzie, oszczędzają wiele cennego czasu. Skorzystanie z usług najlepszych firm transportowych, to również gwarancja tego, iż wszystkie odpady będą składowane w odpowiednio przystosowanych do tego miejscach. Jest to niezwykle ważne, jeżeli weźmie się pod uwagę tak często poruszany w dzisiejszych czasach aspekt ochrony środowiska.
Opracowanie:
Koluszki, Odlewnicza 34
tel. 507 199 570
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz