Materiał Partnera

Piotr-med: Transport medyczny pacjenta zakażonego SARS-CoV-2

Piotr-med: Transport medyczny pacjenta zakażonego SARS-CoV-2

Transport medyczny pacjentów zakażonych (lub potencjalnie zakażonych) koronawirusem wymaga zastosowania szczególnych środków ostrożności. Ratownik medyczny musi przestrzegać rygorystycznych procedur i nosić certyfikowaną odzież ochronną, która zabezpieczy go przed transmisją wirusa. Sprawdźmy, jak wygląda codzienna praca sanitariuszy na podstawie doświadczeń pracowników z firmy Piotr-med.

Transport medyczny – podstawowe informacje

Za przewóz pacjenta z COVID-19 zazwyczaj odpowiada jeden ratownik medyczny (kierowca). Wyjątek stanowią sytuacje zagrożenia życia – wówczas w karetce znajdują się dwie osoby. Przed wyruszeniem do pacjenta sanitariusz realizuje standardową procedurę bezpieczeństwa. Za każdym razem zakłada kombinezon, maskę, gogle, dwie pary rękawic, a w uzasadnionych przypadkach – przyłbicę – mówi pracownik Piotr-med. Ratownicy przewożą zakażonych z domów do szpitali lub odwrotnie. Zdarzają się także przypadki, kiedy chorzy wymagają transportu ze szpitala do placówki specjalistycznej.

Przewóz pacjenta z koronawirusem – jak to wygląda?

Podstawą odpowiedzialnego i bezpiecznego przewozu pacjentów jest utrzymywanie dystansu – ratownik nie powinien mieć bezpośredniej styczności z osobą chorą. W przypadku odbioru pacjenta z domu ratownicy z Piotr-med przekazują mu odzież ochronną przed wejściem do karetki. W określonych sytuacjach mogą pozostawić maseczkę i rękawiczki na wycieraczce – absolutnie niedozwolone jest wchodzenie do domu. Jeżeli transport odbywa się ze szpitala do domu, pacjent ma już maseczkę i rękawice. Gdy z jakiegoś powodu nie posiada odzieży ochronnej, sanitariusz zostawia zabezpieczoną paczkę na masce samochodu. Pacjenci, u których nie stwierdzono przeciwwskazań do transportu w pozycji siedzącej, zajmują miejsce w fotelu wyposażonym w pasy bezpieczeństwa.

Piotr-med transport medyczny i sanitarny – szpital zakaźny

Stan pacjentów, przewożonych ze szpitala do szpitala zakaźnego, jest zazwyczaj oceniany jako średni, ale na tyle stabilny, że nie wymagają błyskawicznej konsultacji ze specjalistą. Osobną kategorię stanowią pacjenci transportowani do szpitala zakaźnego w stanie ciężkim. Pacjenci zaintubowani i leżący wymagają szczególnego podejścia medycznego i pomocy doświadczonych ratowników.

Korzystając z usług sprawdzonej firmy Piotr-med, o wieloletnim stażu w branży, specjalizującej się w przewozie sanitarnym i medycznym, można mieć pewność, że chory trafi do miejsca docelowego szybko i bezpiecznie. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz