Materiał Partnera

Pierwszy taniec weselny – by wypadł jak najlepiej

Pierwszy taniec weselny – by wypadł jak najlepiej

Po uroczystym obiedzie nadchodzi chwila pierwszego tańca nowożeńców. Każdy z nas chce, by był idealny i robił wrażenie na gościach. Żeby tak się stało, trzeba się poważnie przygotować. Nie wszyscy jednak mają do tego smykałkę i muszą poświęcić nauce pierwszego tańca więcej czasu niż inni. Niektórzy nie są w stanie obejść się bez kursu tańca dla narzeczonych. Ale czy to powinno być ostatnią deską ratunku?

Jaki powinien być pierwszy taniec weselny?

Z perspektywy narzeczonych wybór odpowiedniego stylu pierwszego tańca jest bardzo ważny. Najprostszym wyborem jest zdecydowanie się na tzw. „wolny taniec” i w rytm sentymentalnej melodii „bujać się” w swoich objęciach. Jednak dla osób, którym zależy na wywołanie efektu „wow” z pewnością to nie wystarczy. Często wybierany jest taniec klasyczny ze względu na jego dostojność, ale należy pamiętać, że często wtedy należy zdecydować się na kurs tańca dla narzeczonych. Wśród najczęściej wybieranych stylów warto wyróżnić:

  • walc angielski – najpopularniejszy styl wśród nowożeńców ze względu na wolne tempo i prostotę, dzięki czemu jest łatwy do nauki nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z tańcem,
  • walc wiedeński – także prosty styl, choć ze względu na dużo większe tempo może sprawiać nieco trudności, dlatego warto pomyśleć o nim co najmniej miesiąc przed datą ślubu, gdyż właśnie tyle przeważnie zajmuje nauka pierwszego tańca w tym stylu,
  • foxtrot – w przeciwieństwie do walca wiedeńskiego ten styl jest raczej powolny, ale za to nie tak prosty w nauce i wykonaniu; nie można jednak mu odmówić dostojności, co z pewnością mogłoby zrobić wrażenie na gościach,
  • tango – szybki i porywczy styl może przypaść do gustu parom, które zamierzają zapaść w pamięć gościom na bardzo długo; jednak w zamian wymaga długiej nauki i niesamowitej koncentracji oraz zaangażowania podczas wykonywania układu.

Oczywiście nie trzeba się ograniczać do wyżej wspomnianych stylów. Jeśli czujecie, że coś innego w duszy wam gra, możecie na to postawić. Najważniejsze, żeby muzyka i taniec odpowiadały nowożeńcom i żeby dobrze się w nim czuli.

Czy potrzebny jest kurs tańca dla narzeczonych?

Najbardziej zdeterminowani i przykładni narzeczeni z pewnością byliby w stanie nauczyć się układu samodzielnie. Jednak czujne oko i umiejętności instruktora tańca często bywają nieocenione podczas doszlifowania choreografii czy wykonania. Dlatego warto udać się do pobliskiej szkoły tańca, jak np. Benio 2 w Siedlach. Dzięki temu nowożeńcy będą mogli być pewni, że ich taniec będzie idealny.
Opracowanie:
Siedlce, Czerwonego Kapturka 3
tel. 509 535 920
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz