Materiał Partnera

Pierwsze okulary – na co zwrócić uwagę? Jak wybrać?

Pierwsze okulary – na co zwrócić uwagę? Jak wybrać?

Niektórzy okulary noszą przez całe życie, inni muszą je kupić dopiero po 40. roku życia, kiedy ich wzrok zaczyna się pogarszać. Osób, które nie potrzebują szkieł, jest coraz mniej – praca przy komputerze i codzienne nadwyrężanie naszego wzroku sprzyjają psuciu się tego narządu. Można więc spodziewać się, że wcześniej czy później i my będziemy zmuszeni do skorzystania z pomocy optyka. Na co wtedy należy zwrócić uwagę, żeby w okularach widzieć i czuć się dobrze?

Zanim po okulary

Zanim wybierzemy się do salonu optycznego po okulary, musimy odwiedzić okulistę. Lekarz dokładnie zbada nasz wzrok i wypisze receptę na okulary – na jej podstawie optyk przygotuje soczewki naszych okularów. Bardzo często na wizytę do okulisty można się zapisać w salonie optycznym - to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie. Dzięki temu od razu możemy kupić okulary. Jeśli wybierzemy je w tym salonie optycznym, w którym odbywało się badanie, możemy zapłacić za nie nawet o połowę mniej.

Duży wybór

Kiedy mamy już receptę od okulisty, możemy zastanowić się nad wyborem oprawek. Jednak nie tylko modne oprawy powinny nas zainteresować. Bardzo duże znaczenie ma też to, jakie dobierzemy do nich soczewki.

 - Wyrób nowych okularów pozwala na noszenie ich zgodnie z duchem czasu. Nowe okulary to nie tylko zakup nowoczesnych i coraz doskonalszych technologicznie opraw, nowe okulary to również korzystanie z oferty soczewek coraz bardziej zaawansowanych pod względem funkcjonalnym tak, by jak najlepiej sprawdzały się w różnych warunkach użytkowania – podkreśla właściciel salonów optycznych Wrzos Sławomir. Salony optyczne.

Dlatego odpowiedniemu dobraniu soczewek należy poświęcić przynajmniej tyle uwagi, co wybieraniu oprawek. Nowoczesne soczewki zabezpieczają nasze oko przed szkodliwymi skutkami pracy przy komputerze, reagują na natężenie światła, są odporne na parę i łatwe w czyszczeniu. Wybór powłok ochronnych jest bardzo szeroki. Oczywiście, mają one wpływ na cenę soczewek – dlatego nie musimy się decydować na wszystko. Warto jednak zadbać o to, by nasze okulary ułatwiały nam codzienne funkcjonowanie i były dopasowane do naszego stylu życia.

Dobrze dopasowane

Oprawy okularów mogą pięknie wyglądać, jednak przede wszystkim powinny być wygodne. Jak sprawdzić, czy nasze oprawki są dobrze dobrane? Najpierw upewnijmy się, czy okulary nie są za blisko ani za daleko oczu i czy pozwalają nam patrzeć pod właściwym kątem. Ważne jest też, żeby okulary były stabilne, ale nie za ciasne – muszą pewnie leżeć, ale nie powinny nas uciskać. Dobrze dobrane oprawy muszą też pasować do naszego kształtu twarzy, karnacji i koloru oczu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz