Artykuł sponsorowany

Pierwsze okulary korekcyjne dla dziecka – jak przekonać pociechę do tej konieczności?

Pierwsze okulary korekcyjne dla dziecka – jak przekonać pociechę do tej konieczności?

Wady wzroku są powszechnym zjawiskiem. Często jest to zależne od naszego stylu życia, jak również od tego, czy wada jest wrodzona czy też nie. Warto jednak badać nie tylko swoje oczy, ale także oczy naszych najmłodszych i to możliwie jak najwcześniej. Im szybciej wada zostanie wykryta, tym szybciej i skuteczniej będzie można rozpocząć jej leczenie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zachodzi taka konieczność i dziecko powinno, ale nie chce nosić okularów?


Wybierając się na wizytę, warto przede wszystkim wytłumaczyć dziecku po co jest wykonywane badanie i jak będzie wyglądało. Oczywiście istotne jest też wybranie odpowiedniego gabinetu. Jeśli po wizycie okaże się, że nasza pociecha powinna nosić okulary przez cały rok, trzeba porozmawiać w tej kwestii z dzieckiem i wytłumaczyć mu tę konieczność w taki sposób, aby było to dla niego zrozumiałe. Ważne jest uświadomienie mu, że wada nie będzie się pogłębiać, a podczas oglądania telewizji, nauki czy też spędzania czasu przed komputerem będzie odczuwać większy komfort.


Jeżeli dziecko jest w wieku szkolnym, warto zaznaczyć również, że będzie lepiej odczytywało informacje zamieszczone na tablicy szkolnej jak również może uniknąć bólów głowy, jeśli takie występowały.


Dobrym pomysłem jest również znalezienie jednej z ulubionych postaci z kreskówek czy telewizji, która wyposażona jest właśnie w szkła korekcyjne. Przykładem może być lubiany przez dzieci i dorosłych Harry Potter. Można poszukać również wśród znajomych dzieci, które noszą okulary i poprosić, żeby porozmawiały z naszą pociechą.


Jeżeli to nie poskutkuje, a sami jesteśmy dla dziecka autorytetem, warto zainwestować w okulary również dla siebie. Nie musimy mieć wady wzroku, żeby nosić tzw. zerówki. Na pewno maluchowi będzie łatwiej przyzwyczaić się do myśli, że będzie musiało nosić swoje własne szkła korekcyjne na nosie, gdy w domu również będzie osoba, która również je nosi. Szeroki wybór tego typu okularów zerówek jest dostępny na stronie kosinski.tarnobrzeg.pl.


Ramki dziecko powinno wybrać sobie samo. Kształt i kolor zapewne będzie dla niego istotny. I choć ładne oprawki pewnie nie przekonają małego człowieka, to sprawią, że obowiązek noszenia okularów będzie na pewno mniej przykry. Nie warto tez zmuszać dziecka do tego, aby chodziło od razu w okularach przez cały dzień. Oczy muszą się przyzwyczaić do nowego rozwiązania, a nasza pociecha łatwiej przystosuje się do nowej sytuacji. Dajmy dziecku czas na to, aby się przyzwyczaiło.


Okulary muszą być też odpowiednio dobrane - nie mogą być ciężkie czy też zsuwające się z nosa. Dziecko musi mieć odpowiedni komfort ich noszenia, aby z czasem zapominało o tym, że je nosi. Dobrze też, żeby szkła były pokryte powłoką antyrefleksyjną. Przepuszcza ona więcej światła, a co za tym idzie redukuje pojawiające się na jej powierzchni odblaski. Warto, szukając tego typu oprawek i szkieł, skorzystać z rozwiązań prezentowanych na stronie kosinski.tarnobrzeg.pl.


Na rynku mamy obecnie możliwość zakupu zarówno oprawek jak i szkieł, które są odporne na zniszczenia i złamania. Warto zainwestować na początku właśnie w takie rozwiązanie. Kolejnym ważnym punktem jest to, że powinniśmy mimo wszystko mieć w domu zapasową parę. Powód? Nasz maluch może jedną zgubić, zostawić w szkole, u kolegi czy koleżanki.


Z czasem nasze dziecko zauważy istotne zmiany w tym, że świat wygląda lepiej i wyraźniej w okularach niż bez nich i samo będzie pamiętało, żeby je rano zakładać. Bardzo ważne jest jednak rozmawianie z dzieckiem na ten temat, bo początkowo okulary są dla niego wielkim problemem i utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Trzeba więc tłumaczyć i nie nakazywać niczego na siłę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz